Real Madrid’in koçu Laso’dan güldüren Obradovic anısı

Real Madrid’in koçu Laso’dan güldüren Obradovic anısı

THY Euroleague finalinde Fenerbahçe Doğuş'un rakibi olan Real Madrid'in Başantrenörü Pablo Laso, maç öncesi açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic ile bir anısını anlatan Laso herkesi güldürdü.

Real Madrid Başantrenörü Pablo Laso, sezon içinde birçok zorlu yaşamalarına rağmen buraya seviyeye geldikleri için oyuncularıyla gurur duyduğunu dile getirdi.

Finalde olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Laso, “Çok fazla söylenecek bir şey yok, artık finaldeyiz. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Bir an evvel finalin başlamasını bekliyorum. CSKA Moskova maçında yüreğimizi ortaya koyduk. Bu yüzden finale geldik.” değerlendirmesinde bulundu.

Oyunculuğu döneminde Zeljko Obradovic’le çalışma fırsatı yakaladığı hatırlatılan Laso, sözlerine şöyle devam etti:

“Gün ve gün Obradovic’ten çok şey öğrendim. Öyle şeyler öğrendim ki her şey işime yaradı. Real Madrid’e katıldığım ilk günden itibaren ondan çok şey öğrendim. Bir oyuncu olarak Obradovic’in başımızda olması olağanüstüydü. Ondan öğrendiklerimi başantrenör olarak kullandım. Beraber kazandığımız maç hatırlıyorum. Finalde son 2 dakikaydı ve 11 sayı öndeydik. Çok iyi oynuyordum. Bana dedi ki ‘Pablo artık bitti, hadi gel kenara.’ Beni kenara aldığı için onu içimden öldürmek geldi ama haklıydı. Ben işimi yapmıştım ve artık kenara gelmem lazımdı. Kariyerimde oyuncu olarak Obradovic’le çalışmanın gururunu yaşıyorum.”

FENERBAHÇE TARAFTARI

Fenerbahçeli taraftarların yarın salonun büyük kısmını dolduracağını bildiğini aktaran Laso, “Belgrad, İstanbul’a daha yakın, bu yüzden onların taraftarı bizden daha fazla. Sonuçta sahada 5’e 5 bir mücadele olacak. Elbette Fenerbahçe taraftarının oluşturacağı ortam bizim için zor olacak ama biz böyle ortamlara çok alışığız.” şeklinde konuştu.

“DONCIC GEÇEN SENE ŞAŞKINDI AMA ARTIK DEĞİL”

Yıldız oyuncusu Doncic’in gelişiminden de bahseden Laso, “Doncic, 15-16 yaşında A takımda oynamaya başladı. Geçen sezon ilk kez Final Four oynadı. Bu sezon daha da iyi oynadı. Sürekli bir oyuncu olarak olgunlaşıyor. Geçen sene atmosferden şaşkındı ama artık değil. Tabii ki daha hazırlıklı geçen sezona göre. Daha 19 yaşındaki bir çocuğun deneyimden bahsediyoruz sonuçta.” ifadelerini kullandı.