Ricardo Quaresma: İstenmiyorum

Ricardo Quaresma: İstenmiyorum

Beşiktaş'ın sevilen oyuncusu Ricardo Quaresma, Beşiktaş'ta istenmediğini söyledi.

Beşiktaş’ta son dönemde takımdan ayrılması gündemde olan Quaresma ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Tecrübeli oyuncu, Başkan Orman'ın kendisinin takımda istenmediğini söylediğini açıkladı. Beşiktaş yönetimi ise oyuncunun kadro dışı bırakıldığını söyledi.

Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Quaresma’dan gündemi sarsan bir açıklama geldi. Instagram hesabından bir açıklama yapan yıldız oyuncu, Başkan Fikret Orman’ın kendisine takımda istenmediğini bildirdiğini söyledi.

Beşiktaş’ın yıldızı Quaresma, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

 'Başkan tarafından artık takımın bir parçası olmak istenmediğim konusunda bilgilendirildim. Şu an konuyu çözmek için uğraşıyorum. Önümüzdeki günlerde geleceğimle ilgili bir basın toplantısı düzenleyeceğim. Anlayışınız ve desteğiniz için hepinize teşekkür ederim'.

Ricardo Quaresma: İstenmiyorum

Tecrübeli oyuncu, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımda ise takımdan ayrılacağı yönünde çıkan bir iddiayı yalanlayarak, sözleşmesinin devam ettiğini ve şampiyonluk için mücadeleye devam edeceğini belirtmişti.

ABDULLAH AVCI NE SÖYLEMİŞTİ

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 3-0 kazandıkları Göztepe maçı sonrası Quaresma’nın yedek kalması ile ilgili gelen bir soruya şu şekilde yanıt vermişti.

'Uzun süreli konuşulan durum. Geçen haftaki performans ve bu haftaki oyun planıyla ilgili tasarrufa gittim. Sezon başından itibaren çalışıyor. Antrenman performansı iyi, maç performansıyla ilgili değerlendirme yaptım.'

BEŞİKTAŞ’TAN AÇIKLAMA

Quaresma’nın açıklamaları sonrası Beşiktaş’tan resmi açıklama geldi. Yapılan açıklamada Portekzli yıldızın sözleşmesinin devam ettiği belirtilerek, Portekizli yıldızın kadro dışı bırakıldığını açıkladı.

Beşiktaş’ın Quaresma açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

'Oyuncularımızdan Ricardo Quaresma ile bugün yapılan toplantı sonucu kendisine yeni sezonda takım kadromuzda olmayacağı bilgisi verilmiştir. Oyuncuya 2019-2020 sezonu transfer dönemi bitimine kadar takım bulabilmesi için izin verilmiştir.

Bu süreçte Quaresma'nın takım bulamaması durumunda da oyuncu sezonun geri kalanında takımdan ayrı bireysel çalışmaya devam edecektir'.