Ronaldo'dan Ballon d'Or tepkisi!

Ronaldo'dan Ballon d'Or tepkisi!

2021 Ballon d'Or ödül törenine katılmayan Cristiano Ronaldo, France Football Genel Yayın Yönetmeni Pascal Ferre'nin kendisi hakkında yaptığı açıklamaları yalanladı.

France Football Dergisi'nin prestijli ödülü Ballon d'Or, sahibini buldu...  Başkent Paris'teki Theatre du Chatelet'te gerçekleşen 2021 Ballon d'Or ödülünün sahibi PSG'nin dünyaca ünlü yıldızı Lionel Messi oldu.

Ballon d'Or galasına katılmama kararı alan Cristiano Ronaldo, Instagram hesabından France Football organizasyonuna tepki gösterdi.

RONALDO'YI KIZDIRAN İTHAM

Ronaldo yaptığı paylaşımla France Football Genel Yayın Yönetmeni Pascal Ferre'nin sözlerini hedef aldı.

 Pascal Ferre "Cristiano’nun tek bir amacı var, o da Messi’den daha fazla Ballon d’Or ödülü ile emekli olmak. Biliyorum çünkü bana söyledi." iddiasında bulunmuştu.

Cristiano Ronaldo ise  Pascal Ferre'yi yalanlayarak

"Pascal Ferre yalan söyledi. Kendini ve çalıştığı yayının tanıtımını yapmak için adımı kullandı" diyen 36 yaşındaki yıldız, "Bu kadar prestijli bir ödülden sorumlu kişinin, Fransa Futbolu'na ve Ballon d'Or'a her zaman saygı duyan birine saygı duymadan bu şekilde yalan söylemesi kabul edilemez. Ve bugün yine yalan söyledi, galada olmadığımı, var olmayan bir karantinayla haklı çıkardı.

Pascal Ferre, Lionel Messi'den daha çok Ballon d'Or alarak futbolu bırakmak istediğime dair yalanlar söyledi. Kendi adını yaymak için beni kullandı. Böyle bir yalan kabul edilemez. Kariyerimin en büyük hırsı profesyonel futbolcu olmak isteyenlere örnek olmak ve adımı dünya futbolu tarihine altın harflerle yazdırmak. Kariyerimin başından beri sportmenlik ve Fair-Play'e özen gösteririm. Kazananları her zaman tebrik ederim. Bütün odak noktamı Manchester United'la sezonun kalanına çevirdim. Gerisi? Umurumda değil." ifadelerini kullandı.