Sergen Yalçın: Kalecimiz şu an soyunma odasında ağlıyor

Sergen Yalçın: Kalecimiz şu an soyunma odasında ağlıyor

Yeni Malatyaspor'un Olimpija Ljubljana ile deplasmanda karşılaştığı UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme rövanş maçında çirkin bir olay yaşandı. Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada "Kalecimize burada ırkçılık yapıldı. Şu an soyunma odasında ağlıyor" dedi.

UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme rövanş maçında Slovenya’da Olimpija Ljubljana ile karşılaşan ve 1-0 galip gelerek tur atlayan Yeni Malatyaspor’da kaleci Farnolle’ye ırkçı saldırı yapıldığı öğrenildi. Karşılaşmanın ardından TRT Spor’a açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın, kaleci Fernolle’in soyunma odasında ağladığını söyledi. Sergen Yalçın, konuşmasında “Kalecimize burada ırkçılık yapıldı. Şu an soyunma odasında ağlıyor” ifadelerini kullandı.

Maçın hakemlerini de eleştiren Sergen Yalçın “Hakemler maçı iğrenç yönetti. Böyle hakemler ile turu geçmek büyük başarı” dedi.

Konu ile ilgili konuşan Farnolle, yaşadıklarını “Taraftarlar bu ülkeyi çok kötü temsil etti. Maçtan sonra utanç duyulacak hareketler vardı. Bunları kınıyorum. Tüm üljeye mal etmemek gerekiyor ama bunu yapan insanların utanması gerekiyor. Irkçılık çok kötü ve utanç duyulması gereken bir şey… Maç esnasında konsantre olduğum için ırkçı saldırıları kafama takmadım. Maçın ardından ise duygusal bir boşalma yaşadım” dedi.