Terim değil, Puel

Terim değil, Puel

Türkiye Kupası’nın kazanarak sezonu kupayla kapatan Galatasaray’da yönetim, Fransız teknik adam Claude Puel görüşüyor. Bordeaux ve Monaco’nun teknik direktör arayışlarını sonlandırması da Puel’in Cimbom’a gelmesinin önünü açtı

Kadir Ünal/ Spor Servisi

Antalya’daki finalde Fenerbahçe’yi mağlup ederek Avrupa’dan iki yıl uzak kalma tehlikesini bertaraf eden Galatasaray, yeni teknik direktör arayışlarını sürdürüyor. Başkan Dursun Özbek’in, “Teknik direktörümüzü lig bitmeden açıklayacağız” demesine rağmen herhangi bir açıklama gelmemesi sarı-kırmızılı taraftarın tepkisini çekerken, Fatih Terim isminin hedef saptırma olduğu ve asıl hedefin, Nice ile Fransa Ligue 1’de sezonu dördüncü bitiren Claude Puel olduğu öğrenildi. 
Zlatan senaryosu devrede
 Claude Puel ile anlaşma zemini arayan Galatasaray’da yönetimin Fatih Terim ismini yalanlamaması, akıllara geçtiğimiz sezonki yaz transfer sezonu boyunca gündemi meşgul eden Zlatan Ibrahimovic’i getirdi. Yönetim, Fatih Terim ismini gündemde tutarak sarı-kırmızılı taraftarlardan gelen istifa seslerini bastırmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz sezon da başkan Dursun Özbek, İsveçli golcü Ibrahimovic’i yalanlamamış   ve  Galatasaray taraftarını beklentiye sokmuştu. Hem Ibrahimovic’in transfer edilmemesi, hem de elden Melo, Telles gibi oyuncuların kaçması ve yerlerinin doldurulamaması ile taraftarın tepkisi yönetime yönelmişti. 
Fransa’dan gelen haberler olumlu 
 Fransa'nın önde gelen gazetelerinden L’equipe, geçtiğimiz günlerde Claude Puel ile Bordeaux, Monaco ve Galatasaray’ın ilgilendiğini açıklamıştı. Bordeaux’un Jocelyn Gourvennec ile anlaşması ve Monaco’da Leonardo Jardim’in teknik direktörlüğe devam etmesi yönündeki görüşün ağır basması sonunda, Puel’in Galatasaray'a gelmesinin önündeki engeller ortadan kalktı. Puel, Monaco’yu çalıştırdığı 2000-2001 sezonu Şampiyonlar Ligi gruplarında ilk maçta Galatasaray’a rakip olmuş, Ali Sami Yen’deki maçı sarı-kırmızılılar 3-2 kazanırken, Fransa’daki maç Fransız temsilcisinin 4-2’lik galibiyetiyle sonuçlanmıştı.
Puel'in danışmanı yabancı değil
Jose Bosingwa, Luis Advincula, Pele gibi oyuncuların da menajerliğini yürütüyor. Türkiye ile uzun süredir içli dışlı olan şirketin, Puel için Galatasaray yönetimiyle görüşmeleri yürüttüğü gelen haberler arasında. CLAUDE Puel'in danışmanlığını yürüten Dea Football Investment adlı şirket, Türkiye'de forma giyen Raul Meireles, Goran Causic, Isaac Cuenca, Jose Bosingwa, Luis Advincula, Pele gibi oyuncuların da menajerliğini yürütüyor. Türkiye ile uzun süredir içli dışlı olan şirketin, Puel için Galatasaray yönetimiyle görüşmeleri yürüttüğü gelen haberler arasında