TFF Başkanlığı'na sürpriz aday

TFF Başkanlığı'na sürpriz aday

TFF'de ocak ayı için olağanüstü kongre iddiaları dolaşırken başkanlık koltuğu için Sadettin Saran'ın da adaylık için hazırlık içerisinde olduğu öğrenildi.

Yıldırım Demirören yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu'nun ocak ayında olağanüstü kongreye gideceği konuşuluyor. Başkanlık koltuğu için ise sürpriz bir isim gündeme geldi: Sadettin Saran.

Önümüzdeki hafta içinde Ankara ve Kırıkkale'de kendi imkanları ile yaptırdığı 19'ncu spor kompleksinin açılışını yapacak olan Saran, daha sonra da Başkent'te bu yönde bir dizi özel görüşmelerde bulunacak. Saran'ın başkanlık sürecinde bazı yayın haklarını farklı gruplara devretmesi de gündemde.

Saran doğruladı

Federasyon başkanlığı konusunda yaşanan bu gelişmeleri doğrulayan Saran, "Türk sporunun yıllardır içindeyim. Federasyon başkanlığı konusunda mevcut şartlar oluştuğunda ülke futbolu adına elimi taşın altına koyarım. Hizmet adına ne gerekiyorsa yaparım" dedi.

Sadettin Saran, Sakaraya Ünivesitesi tarafından düzenlenen Girişimcilik Zirvesi'nde konuşmuştu.

Saran, bir öğrencinin, "Fenerbahçe kongre sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz? Ali Koç'un adaylığına nasıl bakıyorsunuz? Siz de aday olmak istiyor musunuz?" şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi. "Kongrede Aziz Yıldırım'ın da aday olacağını düşünüyorum. 5 yaşından beri Fenerbahçe başkanı olmak hay,lim.. Ama ben Ali Koç'u destekleyeceğim. Ona daha çok teveccüh var. İlle de ben başkan olayım demem. Aslolan Fenerbahçe'dir, Fenerbahçe'nin geleceğidir."