Trabzonspor'da 3. Yanal dönemi!

Trabzonspor'da 3. Yanal dönemi!

Bu sezon taraftarını hayal kırıklığına uğratan Trabzonspor, 50. yılın kadrosunu kurmak için düğmeye bastı. Bordo-mavililer teknik direktörlük koltuğu için Ersun Yanal’la anlaştı.

Ligde hiçbir iddiası kalmayan Trabzonspor, önümüzdeki sezon için kolları sıvadı. Gelecek yıl şampiyonluk parolasıyla yola çıkmayı hedefleyen bordo-mavililerde yönetim, Ersun Yanal'ı takımın başına getirmek için harekete geçti. Muharrem Usta başkanlığındaki yönetim kurulu, önümüzdeki sezon 50. yılını kutlamaya hazırlanan bordo-mavililer ilk olarak takımı tecrübeli teknik adama emanet etmeye hazırlanıyor.

“Transferleri ben yapacağım”

Daha önce 2007-2009 yılları arasında 62 maç ve 2014-2015 sezonunda 32 maç takımın başında sahaya çıkan Yanal'la ön görüşmeyi yapan yönetimin, prensip olarak anlaşmaya vardığı, ancak Yanal'ın özellikle transfer konusunda tam ve tek yetkili olarak takımın başına geçmeyi şart koştuğu öğrenildi. Ersun Yanal'ın Usta'ya yaklaşık 10 kişilik ekibiyle bordo-mavili takımı devralacağı ve "Transfer edilecek tüm isimleri de ekibiyle birlikte belirlerim" dediği öğrenildi.

Usta Luce'yi vaadetmişti

Başkanlık seçiminde yeni sezonda Mircea Lucescu'yu takımın başına getireceğini vaadeden Muharrem Usta'nın, Rumen teknik adamın "Türkiye'de sadece Fenerbahçe'yi çalıştırırım" dediği iddiası üzerine bu girişiminden vazgeçtiği bildirildi. 

Yanal ve bordo-mavili yönetimin önümüzdeki günlerde yeniden biraraya gelerek anlaşma şartlarını gözden geçireceği ve en kısa sürede resmi sözleşmenin imzalanacağı gelen haberler arasında.