Türk futbolu çalkalanıyor! Adana Demirspor - Fenerbahçe maçı sonrası kıyamet koptu.. Ali Koç TFF binasına gidiyor!

Türk futbolu çalkalanıyor! Adana Demirspor - Fenerbahçe maçı sonrası kıyamet koptu.. Ali Koç TFF binasına gidiyor!

Adana Demirspor - Fenerbahçe maçının ardından en çok konuşulan konu hakemlerin performansı oldu. Verilen kararlar büyük tartışmalara yol açtı.

Adana'da dün akşam Spor Toto Süper Lig'de Adana Demirspor ve Fenerbahçe karşı karşıya geldi. 1-1'lik eşitlikle sona eren karşılaşmada hakemlerin ortaya koyduğu performans büyük tepki topladı.

Maçın hakemi Ali Palabıyık'ın verdiği kararlar, sarı lacivertliler tarafından sert ifadelerle eleştirildi. 

"BİZ BU LİGİ DE BİTİRİRİZ, BU LİGİ DE ŞAMPİYON BİTİRİRİZ"

Taraftarı çılgına çeviren hakem kararlarının ardından maç sonu Fenerbahçe Yöneticisi Selahattin Baki, Galatasaray'ın "ligi bitirtmeyiz" açıklamalarına da göndermelerde bulunarak şöyle dedi:

"Bu akşam sadece bu sezonun değil, son 4-5 sezonun özetini gördük. Ali Palabıyık, Fenerbahçe'ye operasyon yapmak için görevli gelmiştir bu maça. Ivan Bebek denen şeref yoksunu, haysiyet yoksunu bir hakem vardı, Ali Palabıyık onun da önüne geçti. Bu maçın şifresi çözülmeden, Türk futbolunun şifresi çözülemez. Bir daha bu Ali Palabıyık'ı Fenerbahçe maçını bırakın hiçbir takımın maçında görmek istemiyoruz. Neredeyse bir kez hakem, federasyon yorumu yapmayan Jorge Jesus'a kırmızı kart gösterdi.Artık iyiyi, kötüyü, buna muhalifiz, bunun yanındayız bırakalım. Görüyorsunuz nelerle uğraştığımızı. Beraber olalım. Bu savaşta ya beraber kaybedeceğiz, ya beraber kazanacağız. Biz bu ligi de bitiririz. Bu ligi de şampiyon bitiririz!"

"ANASI BABASI BELLİ OLMAYAN ŞEREFSİZLER"

Öte yandan spor yorumcuları da çok sert ifadelerle maçın hakemine eleştirilerini yöneltti. En dikkat çekeni ise Vole'de spor yorumcusu olan Serdar Ali Çelikler'den geldi. Çelikler şöyle dedi:

"Bugün şike yapılmıştır! TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi de operasyonun içinde! Talimat gelmiş belli! Hep beraber bu işteler! Anası babası belli olmayan bu şerefsizler bugün Fenerbahçe'ye operasyon yaptılar. Ali Koç'a sesleniyorum takımı ligden çek"

Bu haber Most Bet’te geniş yer buldu.

"OFSAYTIMSI, ELİMSİ"

Fenerbahçe Spor Kulübü'nden de daha sonra Twitter paylaşımı geldi. O paylaşımda yine Galatasaray'ın daha önce yaptığı açıklamalara gönderme vardı:

"OFSAYTIMSI İLE BAŞLAYAN SÜREÇ “ELİMSİ” İLE DEVAM ETTİ! 
BU SEZON BİTECEK AMA BÖYLE BİTMEYECEK! VAR’I HAKEMİ, MHK’SI RAKİPLERİ… 
KURULAN İTTİFAKLARI, BOZACAĞIZ OYUNLARINI!

ekran-goruntusu-2023-02-03-160648.png

Ofsaytımsı, elimsilerin altında kalacaksınız! Böyle bitmeyecek!"

ekran-goruntusu-2023-02-03-160712.png

FENERBAHÇE OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Bugün ise tartışmalar tüm hızıyla devam etti. Fenerbahçe yönetimi Ali Koç başkanlığında olağanüstü toplanırken, toplantı sonrası Ali Koç ve yönetimi TFF'ye gitme kararı aldı.

FENERBAHÇELİLER TFF'YE YÜRÜYECEK

Öte yandan Fenerbahçe'nin lokomotif taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler (GFB)  tüm sarı lacivertlileri çağrıda bulunarak 5 Şubat Pazar günü saat 14.00'de TFF'ye yürüyüş yapmaya, protestoya davet etti.

ekran-goruntusu-2023-02-03-164424.png