Türkiye Tunus maçında taraftarlar sahaya daldı

Türkiye Tunus maçında taraftarlar sahaya daldı

Türkiye ile Tunus arasında oynanan özle maçta akıl almaz bir olay yaşandı. Karşılaşmanın 90. dakikasında Türkiye'nin Çağlar ile bulduğu gol sonrası taraftarlar sahaya daldı. Hakem Fedayi San, soyunma odasında maçı tecil etti.

İsviçre’nin Cenevre Stadı’nda Türkiye ile Tunus arasında oynanan özel maçta akıl almaz olaylar yaşandı. Cenk Tosun’un tribünlerle yaşadığı tartışma sonrası kırmızı kart görmesi, sahaya meşale atılması, Mehmet Topal’a yabancı madde denk gelmesi… Bu olaylara bir de son dakikada gelen sonra yaşanan skandal bir olay eklendi. Özel maç olmasına rağmen olayları ile öne çıkan karşılaşmada hakem, Türkiye’nin son dakikada gelen golünün ardından taraftarların sahaya dalması üzerine maçı uzatma oynatmadan bitirmek zorunda kaldı. Soyunma odasına giden hakem Fedayi San, maçın sonucunu soyunma odasında karşılaşmayı 2-2 olarak tecil etti.

Cenk Tosun 60. dakikada gördüğü kırmızı kartın ardından 10 kişi kalan ve mücadelede 2-1 geriye düşen Türkiye, son dakikada bir serbest vuruş kazandı. 90. dakikada kazanılan bu serbest vuruşta ileri çıkan Çağlar Söyüncü, attığı kafa golü ile Türkiye’ye beraberliği getirdi. Ancak ne olduysa bu golden sonra oldu. Bir anda tribünlerde yer alan taraftarlar sahaya daldı.

Hakem önce güvenlik güçlerinde zeminin boşaltılmasını istedi. Ancak sayıca oldukça fazla olan taraftarlar karşı az sayıdaki güvenlik görevlisi hakemin isteğini yerine getiremedi. Bunun üzere İsviçre Futbol Federasyonu hakemlerinden Fedayi San maçı uzatma oynatmadan bitirdi. Son dakikada soyunma odasına gitmek zorunda kalan hakem, maçın sonucunu burada tecil etti.