Yoğun bakımdaydı: Pele'nin sağlık durumuyla ilgili açıklama

Yoğun bakımdaydı: Pele'nin sağlık durumuyla ilgili açıklama

80 yaşındaki dünyaca ünlü Brezilyalı futbol efsanesi Pele, kalın bağırsağındaki tümör nedeniyle geçtiğimiz günlerde ameliyat olmuştu. Uzun zamandır hastanede olan ve yoğun bakıma alınan Pele'nin son durumunun ise stabil olduğu bildirildi.

Brezilyalı dünyaca ünlü futbol efsanesi 80 yaşındaki Pele'nin kalın bağırsağında tümör tespit edilmesinin ardından tedavi için hastaneye yatırılmış ve ameliyata alınmıştı.

Ameliyattan çıktıktan sonra durumu tekrar kötüye giden Pele, yoğun bakıma alınmıştı. Yapılan müdahaleler sonrasında normal odaya geri dönmüştü. Dün akşam saatlerinde tekrar fenalaşan efsane oyuncu yeniden yoğun bakıma alındı.

Eski Brezilyalı yıldız futbolcu, böbreklerinde yaşadığı sorunlar ve prostat nedeniyle son yıllarda birçok kez hastaneye kaldırılmıştı. Pele, sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde şu açıklamayı yapmıştı:

"Geçtiğimiz cumartesi sağ kolonda şüpheli bir lezyonu çıkarmak için ameliyat oldum. Geçen hafta bahsettiğim testler sırasında tümör tespit edildi. Neyse ki büyük zaferleri sizinle birlikte kutlamaya alışığım. Bu maçı yüzümde bir gülümseme, ailem ve arkadaşlarımın sevgisi, bolca iyimserlik ve neşeyle karşılayacağım."

YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI

Brezilyalı efsane futbolcu Pele, yoğun bakım ünitesinden çıkarıldı.

Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki Albert Einstein Hastanesinde operasyon geçiren Pele'nin durumunun stabil olduğu bildirildi.