CHP'li Karadeniz: Vatandaşın canı, seçim propagandasından önemlidir

CHP'li Karadeniz: Vatandaşın canı, seçim propagandasından önemlidir

CHP Sinop Milletvekili ve Milletvekili Adayı Barış Karadeniz, seçim propagandası yapan tüm partileri vatandaşların can ve mal güvenliğine karşı duyarlı olmaya davet etti. Karadeniz, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği siyasi propagandadan çok daha değerlidir. Tüm siyasi partileri ve adaylarını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, seçim çalışmaları kapsamında propaganda faaliyetlerine dikkat çekti. 24 Haziran seçimlerine katılan tüm siyasi partilerin Yüksek Seçim Kurulu tarafından ilan edilen seçim süreci kurallarına ve ilkelerine karşı duyarlı olmasının önemli olduğunu vurgulayan Barış Karadeniz, şöyle konuştu:

“Yüksek Seçim Kurulu tarafından her seçim öncesinde olduğu gibi 24 Haziran seçimleri için de bazı kararlar alınmıştır. Bu kararlar seçimlerin düzen içerisinde yürütülmesi içindir. Bu kararları seçimlerin başlamasından bitimine kadar uymamız gereken kurallar olarak görmemiz, özellikle halkımızın huzur ve refahının korunmasının öncelikli olduğunun bilincinde olmamız gerekir. Bu süreçte vatandaşlarımıza olan sorumluluğumuzu göz ardı edemeyiz. Bu nedenle propaganda ilanlarını yasal olarak belirlenen alanlar dışında asmamaya, özellikle şehirlerarası karayolları ve üst geçit gibi seyir halinde bulunan araçların dikkatini dağıtacak ve kazaya sebebiyet verebilecek alanları siyasi arena gibi kullanmamaya özen göstermemiz gerektiğine inanıyorum. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği siyasi propagandadan çok daha değerlidir. Tüm siyasi partileri ve adaylarını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.”