Dünya’ca ünlü oyun Valorant'a Türk ajan!

Dünya’ca ünlü oyun Valorant'a Türk ajan!

Genç kuşak arasında oldukça popüler bir oyun olan Valorant’a Türk ajan karakteri geliyor.

Riot Games’in geliştirdiği Dünya’ca ünlü Valorant oyununda Türk ajan karakter heyecanı yaşanıyor. Milyonlarca kullanıcının heyecanla beklediği Türk ajan karakter “Fade” 28 Nisan’da oyuncularla tanışacak.

İSTİHBARATTA BİREYSEL YETENEKLER ÖN PLANDA

Fade karakterinin tasarımcısı Nicholas Smith, Türk ajan ile ilgili yaptığı açıklamada, “Amacımız Sova'ya daha farklı bir oynanış tarzına sahip bir rakip getirmekti. Fade istihbarat toplama işini çok daha bireysel olarak hallediyor ve belli bir bölge içinde çok daha etkili çalışıyor. Oyuncunun her daim aksiyona yakın ve bizzat çatışmada olmasını istedik. Ayrıca konumlanma sırasında daha az bel bağlanacak bir istihbarat ajanı olmasını arzuladık.” dedi.

Valorant tarafından yapılan bilgilendirmede oyuna dahil olacak Türk ajan karakteri Fade’nin temel yetenekleri ise şu şekilde:

Musallat (E): Musallat olan bir gözcü kuşan. Fırlatmak için ateş et. Gözcü belli bir süre sonra yere iner. Gözcü yere indiğinde etkinleşerek görüş menzili içinde kalan düşmanları açığa çıkarır ve hepsine dehşet izi uygular. Düşmanlar gözcüyü yok edebilir. Gözcüyü yere erken indirmek için tekrar kullan.

Mıhla (Q): Bir saf korku yumağı kuşan. Fırlatmak için ateş et. Yumak belli bir süre sonra yere iner. Yumak yere çarptığında açılarak yakındaki düşmanları oldukları yere sabitler. Sabitlenmiş düşmanlar sağır olur ve çürüme hasarı almaya başlar. Yumağı yere erken indirmek için tekrar kullan.

Ecel (C): Bir Ecel kuşan. Ecel'i düz bir hatta ileriye yollamak için ateş et. Ecel, koni şeklindeki görüş alanında bulunan herhangi bir düşmana veya düşmanın bıraktığı ize kilitlenip hedefinin peşine takılır ve yakalarsa hedefin görüşünü kısıtlar. Ecel'i nişangâhının baktığı yöne doğru ilerletmek için ateş etme düğmesini basılı tut.

Gece Karanlığı (X): Korkunun gücünü kuşan. Duvarların içinden geçebilen bir kâbus enerjisi göndermek için ateş et. Bu enerji rakibe doğru giden bir iz oluşturmanın yanında rakibi sağır eder ve çürüme uygular.