Instagram ve WhatsApp'ın adı değişiyor

Instagram ve WhatsApp'ın adı değişiyor

Geçtiğimiz günlerde "Cambridge Analytica" skandalı sebebiyle 5 milyar dolar ceza alan Facebook, daha az skandal yaşamış Instagram ve Whatsapp'a ismini ekleyerek markanın imajını kurtarmaya çalışacak.

Facebook, uygulamaların sahipliğini daha iyi açıklamak için en popüler iki uygulaması Instagram ve WhatsApp'ın adını değiştirdiğini doğruladı. Yakında, Instagram “Facebook'tan Instagram” olarak anılacak ve WhatsApp “Facebook'tan WhatsApp” olacak.

Webtekno'nun haberine göre Facebook'un yeniden markalaşma çabasını cuma günü The Information gazetecileri belirtti ve sonra Facebook temsilcileri tarafından onaylandı. Şimdilik şirketin kurucusu ve güncel CEO'su Mark Zuckerberg'den konu hakkında bir açıklama yok ama Facebook sözcüsü Bertie Thomson bir açıklamasında, şirketin “Facebook'un parçası olan ürün ve hizmetler hakkında daha net olmak” istediğini söylemişti.

Konuya aşina olan kaynaklara göre, perşembe günü yaptığı açıklamada, Facebook'un “Facebook'tan Instagram” ve “Facebook'tan WhatsApp” adlarını değiştirerek, işbirliği aracı Workplace için kullandıkları bir biçimi yeniden adlandırmak istediğini belirtmişti. Zaten telefon veya tabletinizin menüsünde ve uygulamaların içinde bir değişim olmayacak. İsim değişikliği mağazada görülebilecek.