Instagram'a bomba yeni özellik! WhatsApp'ın özelliğiydi...

Instagram'a bomba yeni özellik! WhatsApp'ın özelliğiydi...

Yeni getirdiği özelliklerle dikkat çeken Instagram, bu kez WhatsApp'ın popüler özelliklerinden "durum ekle" seçeneğini kullanıcılarına sundu.

Yeni özelliklerle kullanıcıların hayatlarına dair paylaşımlarını çeşitlendirmeyi hedefleyen sosyal medya platformu olan Instagram, yeni bir özelliği daha hayata geçiriyor. Platform, son olarak çevrim içi haberleşme uygulaması WhatsApp'ın en bilinen özelliğini hayata geçiriyor. Fakat özellik şu an için sadece deneme aşamasında.

Bu özelliği kullanmak için adın hemen altında bulunan “durum ayarla” tuşuna dokunmak gerekiyor. Kademeli olarak yayınlanacak olan özellik ilk etapta her kullanıcıya açık olmayayabilir.

Özellik her kullanıcıya açıldığında, 'çalışıyor, kutlama yapıyor, meşgul ve mutlu' gibi durum ekleme seçenekleri arasından birini işaretlemeniz yeterli olacak.

instagram.png

DURUM EKLE ÖZELLİĞİ NASIL AÇILIR?
Durum ekle özelliğini açmak için profilinizde yer alan biyografi, internet sitesi yeri boş olması gerekiyor. Profili düzenle dedikten sonra yazan kısımları silmeniz gerekiyor. Sildikten sonra profilinize girip durum ayarla seçeneğini tıklayarak istediğiniz durumu yapabilirsiniz.

Eklediğiniz durum, sohbet ekranında 24 saat boyunca takip ettiğiniz kullanıcılara görünecek.

Bu özellik, kademeli olarak kullanıcılara sunulduğundan henüz telefonunuza ulaşmamış olabilir.