Instagram'a iki yeni özellik

Instagram'a iki yeni özellik

Dünyanın en fazla ve aktif olarak kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılarını cezbedecek iki yeni özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Instagrama iki yeni özellik geliyor. Bu özelliklerden ilki mesaj yönlendirme, diğeri ise mesaja özel cevaplama. Facebook tarafından geliştirmeleri devam eden Instagram mesajları, artık bir mesajlaşma uygulaması gibi deneyim sunabilecek. WhatsApp özelliği kazanacak olan Instagram DM, çok daha kullanışlı bir hale gelecek.

KOPYALA-YAPIŞTIR TARİH OLUYOR 

Uzun süredir WhatsApp'ta bulunan bu özellik sayesinde, gelen bir mesajı farklı bir kişiye direkt göndermek mümkün hale gelmişti. Böylelikle kullanıcılar kopyala-yapıştır işlemi yapmadan mesajı paylaşabilme imkanına sahip. Bu özellik sayesinde de Instagram'da mesajlar daha kolay paylaşılır hale gelecek.

DAHA ANLAŞILIR OLACAK

Diğer özellik ise mesaja özel cevaplama. Özellikle grup konuşmalarında anlaşılabilirliği artıran bu özellik, Instagram'da da yer alacak. Gelen bir mesajı seçip, onu etiketleyerek cevap gönderilecek. Bu da kalabalık mesaj içinde cevabın doğru ve anlaşılır şekilde gönderilmesini sağlayacak.