MOV Videolar WMV Formatına Nasıl Dönüştürülür?

MOV Videolar WMV Formatına Nasıl Dönüştürülür?

Son zamanlarda bilgisayarımı Windows işletim sistemine geçirdim. Başlangıçta, hiçbir sorun yoktu. Ancak şimdi MOV dosyalarını açmaya çalıştığımda, bazı dosyalar uyumluluk sorunu gösterirken videolar bozuk görünüyor. Bu durumda ne yapmalıyım?

Üstteki gibi bir problemle karşılatıysanız hiç canınızı sıkmayın. Windows tabanlı bir bilgisayarda veya cihazda MOV dosyalarını oynatırken sorun yaşamanız oldukça doğaldır. Bir MOV dosyası oynatmak için 3iVX veya diğerleri gibi ek codecler gerekebilir. Bu nedenle, dosya görüntüleri yukarıdaki durumdaki gibi bozuluyorsa, bunları WMV gibi cihaz dostu bir biçime dönüştürmeye çalışmalısınız. Ayrıca, MOV'u WMV'ye dönüştürmek, MOV dosyaları daha az yer kapladığından sisteminizde depolama sorunu yaşamamanızı sağlar.

Bu makalede, MOV’u WMV’ye dönüştürmenin en kolay 2 yöntemini sizlere resimli olarak adım adım anlatacağız. Şimdi hazırsanız başlıyoruz.

MOV’u WMV’ye dönüştürmek için Online UniConverter Kullanımı

Bazı çevrimiçi araçların yardımını almak, masaüstü sürümleri kullanmak istemediğinizde faydalı olacaktır. Ayrıca, internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan erişilebildiği için çevrimiçi platformlar oldukça kullanışlıdır.

Bu bölümde ana odak noktamız Wondershare Technologies'in mutfağından çıkan Online UniConverter olacaktır. Size sadece mükemmel performans sağlamakla kalmayıp aynı zamanda ücretsiz olarak hizmet verdiğinden bu yazılımı kullanabilirsiniz.

Şimdi, Online UniConverter araç setini kullanarak MOV'u WMV'ye nasıl dönüştürebileceğinizi gösteren kılavuza göz atalım:

Adım 1: Dosya yüklemek için Online UniConverter sitesine giriş yapın

Dosya dönüştürmeye başlamak için, web tarayıcısından https://www.media.io/adresini açın. Sayfa yüklendikten sonra, (+) simgesini kullanarak Dosya ekle seçeneğine tıklayın veya doğrudan sürükle bırak özelliğini uygulayın.

Adım 2: Çıkış formatı olarak WMV seçin

Dosya yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, dosya çıkış türünü WMV olarak seçmeniz gerekir. Dosya çıkış biçimini seçmek için ya tüm dosyaları dönüştür (Convert All) seçeneğini ya da yüklenen dosyanın yanındaki açılır kutuyu kullanabilirsiniz.

Adım 3: Dosyayı dönüştürün ve indirin

Yukarıdaki adımdan sonra, dönüştürmeyi başlatmak için Dönüştür (Convert) butonuna basın. Dönüşüm tamamlandığında, sisteminizde seçilen konuma kaydetmek için İndir (Download) seçeneğine basın.

Artık dönüştürülmüş WMV dosyanızı Windows PC'nizde sorunsuzca oynatmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Profesyonel dönüştürücü, UniConverter Masaüstü (Desktop)

Online UniConverter gibi bir çevrimiçi platform, MOV’u WMV’ye dönüştürmek için mükemmel bir seçenektir, özellikle dönüştürmeniz gereken dosya boyutu önemli değilse. Bununla birlikte, diğer durumlarda, toplu dosyalarda olduğu gibi, dosyaları düzenlemek istiyorsanız veya büyük boyutta dosyalarınız varsa, daha gelişmiş yazılım sürümlerine ihtiyacınız vardır.

Bu gibi durumlarda, UniConverter Masaüstü size daha kapsamlı seçenekler sunar. UniConverter (Desktop), yüksek performans ve daha olağanüstü kullanıcı destek sistemi sağlayan en iyi video dönüştürücülerden biridir. Video ve ses düzenleme, dönüştürme, dosya aktarma, çevrimiçi sitelerden medya indirme ve daha birçok seçenek sunar. Bu yüzden, eğer profesyonel bir yazılıma ihtiyacınız varsa, Wondershare Uniconverter Masaüstü sürümü en iyi seçimdir.

Bu çok yönlü yazılım hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz UniConverter (Masaüstü) ile MOV'u WMV'ye dönüştürmek için kullanmanız gereken adımları inceleyin:

Adım 1: Dosyaları yükleyin

UniConverter'i (Masaüstü) açtıktan sonra, dönüştürme bölümüne gelin ve MOV dosyalarınızı bilgisayarınızdan Dosya Ekle sekmesini tıklatarak yükleyin.

Adım 2: WMV'yi çıkış formatı olarak ayarlayın

Şimdi WMV'yi format olarak ayarlamak için “Tüm dosyaları dönüştür” (Convert All) sekmesine gidin ve Video bölümünü ziyaret edin. Oradan, çıkış biçimi olarak WMV'yi seçin.

Adım 3: MOV'u WMV formatına dönüştürmeye başlayın

Programın alt kısmında yer alan Tümünü Dönüştür (Convert All) düğmesini tıklamanız gerekir; ilerleme çubuğu dönüşümün hangi aşamada olduğunu yansıtacaktır.

Dosyalar dönüştürüldükten sonra, arayüzün altındaki klasör seçeneğini tıklayın. Dönüştürülen tüm dosyaları görmek ve kaydedildikleri konumu izlemek için Dönüştürülmüş (Converted) sekmesini ziyaret edin.

UniConverter (Masaüstü), 1000'den fazla formatı kapsayan güçlü bir platform sunar. Bu nedenle bu aracı, uyumluluk konusunda endişelenmeden, en iyi kalitede en iyi sonucu elde etmek için kullanabilirsiniz.

Çevrimiçi ve Masaüstü sürümleri arasındaki fark

Her iki yöntem de ses ve video formatlarının dönüştürülmesinde uzmandır, ancak aralarında bazı farklılıklar da vardır. İki yazılım arasındaki fark, diğerinin yöntemindeki sınırlamalardan kaynaklanmaktadır. Hangi özelliklerin birbirlerinden farklı olduğunu anlamak için, işte kısa bir karşılaştırma:

1: Çevrimiçi video dönüştürücü, çok çeşitli formatlar sunar, ancak hepsinin kısıtlamaları vardır. Masaüstü sürümü çevrimiçi sürümüne göre daha fazla seçenek sunar, masaüstü yazılımın desteklediği 1000’den fazla dosya formatı vardır.

2: Çevrimiçi platformla ücretsiz olarak en fazla 100 MB boyutundaki dosyaları dönüştürebilirsiniz. Masaüstü sürümüyle, dosyanın boyutu önemli değildir ve bir sınırlama yoktur.

3: İnternet bağlantısı yeterince hızlı değilse, çevrimiçi bir yazılıma dosyanın yüklenmesi ve indirilmesi zaman alır. Masaüstü sürümünde ise beklemeye gerek yoktur. Dosya hızlı bir şekilde yüklenir, dönüştürülür ve indirilir.

Bunlar iki platform arasında ortaya çıkan farklılıklardan bazıları. Bu yüzden, ihtiyacınıza uygun olanı seçmelisiniz.

Wondershare Technology Şirketi Hakkında

Wondershare Technology, Ses / Video / Yazılım teknolojilerinde 10 yıldan fazla deneyime sahip olan en güvenilir dünya lideridir. Bu güvenilirlik şirket tarafından yıllar boyunca, Filmora, UniConverter ve diğer yazılımlarıyla herkese ispat edildi. Şirketin yazılımları çok dilli özel canlı destek hizmeti ve oldukça memnun bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılmaktadır.