Threads kapanıyor! X'e rakip olacaktı...

Threads kapanıyor! X'e rakip olacaktı...

Sosyal medya platformu X’e rakip olması için piyasaya sürülen Threads, bu geceden itibaren Türkiye’de erişime kapanıyor.

Meta şirketinin, Elon Musk'ın CEO'luğunu yaptığı sosyal medya platformu X’e rakip olması için piyasaya sürdüğü Threads, bu geceden itibaren erişime kapanıyor.

threads-1-363.webp

'TELAFİSİ GÜÇ ZARARLAR'

Rekabet Kurulu, ‘soruşturma tamamlanana kadar telafisi güç zararlara yol açılabileceğini‘ belirterek platformun erişimini Türkiye’de kapatma kararı aldı.

threads-apisi-ucuncu-taraf-gelistiricilerin-kullanimina-sunulacak-jpg.webp

TÜRKİYE'DEKİLER ERİŞEMEYECEK

Tüm dünyada Temmuz 2023’te kullanıma açılan Threads sadece iki saatte 2 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Uygulama beşinci günün sonundaysa 100 milyon kullanıcıyı aşmıştı. Büyüme hızı daha sonra yavaşlama gösteren Threads’in şu anda yaklaşık 150 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Uygulama birinci yılını dolduramadan Türkiye’de erişim engellenecek.

threads-avrupada-kullanima-sunuldu.jpeg

"REKABET KURUMU BİZE HİÇBİR SEÇENEK BIRAKMIYOR"

Meta’dan geçen ay konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: 

"Bu geçici tedbir kararına katılmamakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm hukuki şartlarına uyduğumuza inanıyoruz ve bu karara itiraz edeceğiz. Rekabet Kurumunun geçici tedbir kararı, bize Türkiye’de Threads’i geçici olarak durdurmak dışında hiçbir seçenek bırakmıyor. Rekabet Kurumu ile yapıcı bir şekilde iletişim kurmaya devam edeceğiz ve Threads’i Türkiye’deki insanlara mümkün olan en kısa sürede tekrar sunmayı umuyoruz."