Twitter’a 4 yeni özellik geliyor!

Twitter’a 4 yeni özellik geliyor!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ile platformda yenilik haberleri de peş peşe geliyor.

Webtekno.com’da yer alan habere göre, Elon Musk’ın satın aldığı Twitter’a gelmesi planlanan 4 yeni özellik ortaya çıktı. Bir geliştirici tarafından keşfedilen özellikler arasında tweetlere aynı anda fotoğraf ve video ekleme özelliği de yer aldı.

Son olarak tweet düzenleme sistemi geleceğini açıklayan şirket, bugün platforma getirmek için çalıştığı yeni özellikleriyle bir kez daha gündeme oturdu.

Twitter’da Dylan Roussel tarafından ortaya çıkarılan yeni özellikler, pek çok kullanıcının uzun zamandır talep ettiği özelliklerden birinin de yakında kullanıma sunulacağını gözler önüne serdi. Bununla birlikte profile ‘zamir’ ekleme özelliği ve yine profilde ‘durum’ gösterme özelliği de ortaya çıktı. Twitter’ın platforma eklemek için üstünde çalıştığı özellikler şu şekilde:

1.Bir tweet ile aynı anda fotoğraf ve video eklenebilecek.

2.Tweetlere hediye olarak ödül gönderilebilecek.

3.Profile durum ekleme özelliği eklenebilecek.

4.Profilinize zamir eklemeniz sağlanacak.

Android uygulama geliştiricisi Roussel’ın keşfettiği özelliklerden biri, bir tweete aynı anda fotoğraf ve video eklenmesini sağlayacak. Kullanıcıların uzun süredir beklediği bu özellik, yakında platformda yerini alacak. Tweetlere birden fazla video eklenip eklenemeyeceğiyse henüz bilinmiyor.

Ortaya çıkan bir diğer özellik de ufak bir hediye tuşuydu. Dylan Roussel’ın aktardığına göre tweet altında yer alan bu tuş, tweetlere ‘ödüller’ verilmesini sağlayacak. Bu ödüllerin ve özelliğin nasıl çalışacağı henüz bilinmiyor.

Bunun yanı sıra Twitter profillerine iki yeni özellik de geliyor. Bunlardan birisi profilinize durum ekleme özelliği olurken, diğeri profilinize zamir eklemenizi sağlayacak. Durum ekleme özelliğiyle Roussel’ın gösterdiği gibi profilinize o an ne yaptığınızı ekleyebileceksiniz. Profile eklenecek zamirlerin isimlerde nasıl gözükeceğiyse henüz bilinmiyor.