Uzaya çıkış için bilet fiyatları belli oldu

Uzaya çıkış için bilet fiyatları belli oldu

İngiliz iş insanı Richard Branson'un kurduğu uzay yolu şirketi Virgin Galactic, uzay seyahatleri için bilet fiyatlarını duyurdu. Branson, Temmuz ayının başında uzaya çıktığı biliniyordu.

Uzay yolculukları için milyarder iş insanlarının çalışmaları devam ederken, İngiliz iş insanı Richard Branson'ın kurduğu uzay yolu şirketi Virgin Galactic, bilet fiyatlarını duyurdu. 11 Temmuz'da Richard Branson ile birlikte uzaya yolculuk yapan  Virgin Galactic, uzaya gitmek isteyenler için bilet fiyatlarını resmen açıkladı.

Açıklamada “uzay turistlerine” üç farklı bilet opsiyonu sunulacağı belirtildi. Yolcuların tek koltuk, çoklu koltuk paketi ya da uçuştaki bütün koltukları satın alma seçeneği sunulacak. Koltuk fiyatlarının 45.000 dolardan başladığı belirtilirken, bir sonraki uçuşun Eylül ayının sonunda yapılacağı kaydedildi. 11 Temmuz’da New Mexico çölünde bir uçuş gerçekleştiren Branson, böylelikle 17 yıl önce başlattığı bu projede uzaya gitmeyi başarmıştı.


Haziran ayında Virgin Galactic, ABD Havacılık Kurumu’ndan resmi onay almıştı. Branson gibi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos da kendi şirketini kurmuş ve Branson’dan birkaç gün sonra uzaya çıkmıştı. Öte yandan Elon Musk’ın şirketi SpaceX de bir süredir ABD’nin önde gelen kurumlarından NASA ile birlikte çalışmalarını devame ttiriyor.