Whatsapp'tan flaş adım: Kripto para özelliği yolda

Whatsapp'tan flaş adım: Kripto para özelliği yolda

WhatsApp, bir sohbet içinden kripto para gönderip alınmasını sağlayan yeni bir pilot uygulamayı ABD'de başlattı.

 WhatsApp, platformuna yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Meta çatısı altındaki dev platform, son dönemde kullanıcılarının işine yarayabilecek çeşitli özellikler eklemek için kollarını sıvamış gibi bir görüntü çiziyor. iOS ve Android cihazların önemli bir kısmında yüklü bulunan WhatsApp şimdi ise attığı kripto para adımı ile gündemde.

WHATSAPP'TA KRİPTO PARA İLE ÖDEME ÖZELLİĞİ

WhatsApp'ın kripto para adımı ilk etapta ABD'deki "sınırlı sayıda" kullanıcıyı ilgilendiriyor. Çünkü şirket, ülkede sınırlı sayıda kişinin kripto para birimi kullanarak bir sohbet içinden para gönderip almasını sağlayan yeni bir pilot uygulama başlatmış durumda. Bu özellik, Meta'nın daha önce pilot olarak başlattığı dijital cüzdanı Novi tarafından destekleniyor. Ödemeler ise ABD dolarına sabitlenmiş olan Pax Dollars (USDP) ile yapılıyor.
Novi'nin başkanı Stephane Kasriel ve WhatsApp'tan Will Cathcart söz konusu kripto para adımını resmen duyuran isimler oldu.

YENİ ÖZELLİK NASIL ÇALIŞIYOR?

Novi'nin web sitesine göre, bu özellik WhatsApp'ta bir ek dosya göndermek gibi çalışıyor. Özelliğe Android'deki ataş simgesi veya iOS'taki "+" simgesi aracılığıyla erişiliyor ve ardından çıkan menüden "Ödeme" (Payment) seçilerek söz konusu özellik kullanılabiliyor.