X çöktü mü? X'te neler oluyor?

X çöktü mü? X'te neler oluyor?

Sosyal medya platformu X'te erişim problemleri yaşanıyor. Peki, X çöktü mü?

Birçok sosyal medya kullanıcısı X hesaplarına erişmekte problem yaşıyor. Peki, X'e ne oldu? X, çöktü mü? İşte detaylar...

image-of-xtwitter-logo-on-a-smartphone-x-launches-ads-revenue-sharing-for-creators.jpg

X'TE ERİŞİM PROBLEMİ YAŞANIYOR

Elon Musk'ın patronluğunu yaptığı sosyal medya devi X'te kullanıcılar, platformda çeşitli problemler yaşadıklarını aktarıyor. Down Detector raporlarına göre, Türkiye genelinde internet kullanıcıları sosyal mecralar ve forumlar üzerinden bu sorunları dile getiriyor.

twitter-x-e1690183153269-1024x640.webp

Bu problemler, tweet atma, mesaj gönderme ve genel olarak platforma erişim konularında yaşanıyor.

DOWNDETECTOR NASIL ÇALIŞIYOR?

Downdetector çeşitli kaynaklardan durum raporlarını ve şikayetleri toplar. Yazılımımız bu verileri anlık olarak analiz ederek, arızaları ve hizmet kesintilerini ortaya çıkar çıkmaz otomatik olarak tespit eder. Analiz ettiğimiz kaynaklardan biri de X'teki şikayet paylaşımlarıdır.

x-platformunda-paylasilan-420-2-41.webp

Sistemimiz, bu şikayetleri toplar ve toplam şikayet sayısı belirli bir ortalamayı geçtiğinde bu şikayetleri önemli bir sorun/arıza ya da kesinti olarak tanımlar. Her firmanın durumunu ayrı bir sayfada inceliyoruz ve sorun belirlendiğinde bir güncelleme bilgisi yayınlıyoruz. Eski raporlar ise arşiv linkinin altında ya da “Arızalar” başlığının altında bulunabilir.