YouTube’dan kullanıcılara güzel haber: Para kazandıracak yeni özellik

YouTube’dan kullanıcılara güzel haber: Para kazandıracak yeni özellik

YouTube'dan kullanıcılarını sevindiren haber... YouTube'un Super Thanks adını verdiği yeni bir özellik üzerinde çalıştığı öğrenildi. Bu özellik ile içerik üreticilerinin desteklenmesinin yolları artıyor.

YouTube'dan kullanıcılarını sevindiren haber... YouTube, içerik üreticilere para kazandıracak yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son olarak katıl butonunu kullanıma sunan şirket, isteyen abonelerin favori kanallarına destek olabilmesini sağlamıştı.

Shift Delete'te yer alan habere göre şirketin “Super Thanks” adını verdiği yeni bir bağış yöntemi platforma ekleniyor.

SUPER THANKS İLE YORUMLARINIZI VURGULAMANIZA İZİN VERECEK

Buna göre kullanıcılar, sevdikleri YouTube kanallarına 2 dolar ve 50 dolar arasında bir ödeme yapabilecek. “Super Thanks” özelliğini kullanan izleyici, video altına yaptığı yorumları en üstlerde tutarak vurgulayabilecek. Platform ise desteği veren kişiye ödül olarak bir kerelik balon animasyonu alacak.

İçerik oluşturucular, Apple cihazlardan gelen Super Thanks yorumlarından elde edilen gelirin yüzde 70’ini alacak. Ancak gelir dağılımı masaüstü ve Android için daha farklı olacak. Muhtemelen aradaki App Store komisyonu nedeniyle Apple kullanıcıları daha az paya sahip olacak. Şimdilik 68 ülkede beta sürümünde olan özellik, yavaş yavaş uygun YouTube kanallarına gelecek.

thanks.jpg

Bu seçeneğe erişip erişemediğinizi İçerik Stüdyosu > Para Kazanma > Super Thanks adımlarını izleyerek kontrol edebilirsiniz. Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz. Yeni özellik, ülkemizdeki içerik üreticiler için önemli bir gelir kapısı olur mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.