7 bin yıllık doğal mucizevi ilaç! Canan Karatay öneriyor: Hem eve hem kendinize kullanın

7 bin yıllık doğal mucizevi ilaç! Canan Karatay öneriyor: Hem eve hem kendinize kullanın

Prof. Dr. Canan Karatay, sağlıkla ilgili bilgilerle dikkat çekiyor. Karatay, bu kez ev yapımı sirkenin 7 bin senelik doğal ilaç olduğunu vurguladı. İşte sirkenin mucize faydaları...

Prof. Dr. Canan Karatay, sirkenin kullanımıyla ilgili önemli ipuçları verdi. Evde yapılan sirkenin, marketlerde satılanlar kadar etkili olduğunu belirten Karatay, özellikle ev temizliğinde bu doğal ürünün kullanılmasını tavsiye etti. Sirkenin yüzeyleri temizlerken aynı zamanda toksinleri ve bakterileri de yok ettiğini ifade etti.

TEMİZLİKTE SİRKE KULLANIMI

Karatay, temizlikte sirkenin etkilerini şu şekilde anlattı: "Yerler düz sirkeyle siliniyor fakat her gün değil. Misafirlerin ayakkabılarıyla girdiği zaman siliniyor. Halılar içeride varsa, sirkeyle silinerek pırıl pırıl yapılıyor. Çamaşır makinesine İngiliz karbonatı girerken, bulaşık makinesinde de sirke kullanılırsa sonuç mükemmel oluyor. Sirke, deterjanların ve dezenfektanların ana maddesi olan İngiliz karbonatının etkisini artırıyor."

7 BİN SENELİK DOĞAL İLAÇ: EV SİRKESİ

Karatay'ın vurguladığı en önemli noktalardan biri, ev sirkesinin doğal sağlık kaynağı olduğuydu. Karatay, şunları söyledi: "Ev sirkesi, virüsleri, bakterileri, mikropları, parazitleri, toksinleri ve kireci öldürür. Çaydanlıklarda oluşan kireç için sirke kullanabiliriz. Ayrıca sabahları içilebilir ve salatalara da eklenebilir."