Başkent'te kuğuların kış keyfi

Merkezi konumu ve güzelliğiyle Başkent Ankara’nın en özel parklarından olan Kuğulu Park’ın su kuşları, kış aylarının tadını çıkarıyor.

Çankaya Belediyesi veterinerleri tarafından düzenli olarak kontrolleri yapılan ve belediye ekiplerince özenle beslenen kuğular, kazlar ve ördekler oluşturdukları eşsiz güzellikteki görüntü ile vatandaşlardan da yoğun ilgi görüyor.

 

Çankaya Belediyesi Veteriner Hekimi Merve Temimhan, Kuğulu Park sakinlerine yönelik yaptıkları çalışmaları şu sözlerle özetledi:

"Biz veteriner hekimler olarak buradaki misafirlerimiz olan kuğularımızın, ördeklerimizin ve kazlarımızın rutin olarak kontrollerini yapmaktayız. Tıbbi bakımlarını, yedikleri gıdaları, kontrolleriyle beraber yaşam standartlarını üstte tutmaya çalışmaktayız. Zaten Başkanımız Alper Taşdelen, tüm hayvanlara duyduğu sevgiyi, buradaki misafirlerimize de karşı duyduğundan dolayı özellikle buranın, Kuğulu Park'ın Ankara'nın ruhu olmasından dolayı ayrı bir özen göstermekteyiz"

Çankaya Belediyesi soğuk kış günlerinde diğer sokak hayvanlarını da unutmuyor. İlçede belirlenen noktalara sokakta yaşayan köpekler ve kediler için düzenli olarak mama bırakıyor.