Böyle hırsızlık görülmedi... Altın vibratör çaldılar!

Böyle hırsızlık görülmedi... Altın vibratör çaldılar!

İspanya'da seks oyuncağı fabrikasından 24 ayar altın kaplama olduğu öğrenilen seks oyuncağı çalındı.

İspanya'da yaşanan bir hırsızlık olayı ülkenin gündemine oturdu. Sevilla'da bulunan Dreamlove isimli seks oyuncağı fabrikasından değeri yaklaşık 80 bin euro yani 1.5 milyon lira olan 5 adet seks oyuncağının çalındığı açıklandı. Alınan bilgiye göre çalınan seks oyuncağının 24 ayar kaplama vibratör olduğu, her birinin de değerinin 15 bin euro civarında olduğu belirtildi. 

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, seks oyuncağı fabrikasını soyan hırsızların Dreamlove'a girmeden önce şirketin bulunduğu sanayi sitesindeki bütün sokak aydınlatmalarını devre dışı bıraktı. 

Dreamlove şirketinin İcra Kurulu Başkanı Mario Romero Molina, hırsızlık çetesinin, her biri yaklaşık 15 bin euro değerindeki 24 ayar altın kaplama vibratörlerini çalmak için fabrikaya geldiğini söyledi.

İspanya basınında yer alan habere göre hırsızların şirketin kasasından 25 bin euro (510 bin lira) nakit para da çaldığını bildirdi.

Değeri dudak uçuklattı! 24 ayar altın seks oyuncağı vibratör çalındı. Tüm sokak kameraları incelemeye alındı polis her yerde hırsızları arıyor

ÇİTLERLE KAPATIP KABLOLARI KESTİLER

Yerel medyada yer alan haberde hırsızların sokağı çitlerle kapattığı ve elektrik direklerinin kablolarını keserek sokağın karanlıkta kalmasını sağladığı iddia edildi. Dreamlove'un güvenlik kameralarının üç maskeli hırsızı fabrikaya girerken kaydettiği, dördüncü bir çete üyesinin de kaçış araçlarını korumuş olabileceği bildirildi.

Şirket patronu Molina, seks oyuncaklarının çok nadir ve kolayca tanınabilir olmaları nedeniyle karaborsada satılmalarının çok zor olacağını söyledi. Şirketin iki yıl önce de benzer iki soyguna maruz kaldığı öğrenilirken, en son soygunla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.