Bu iki besini sakın birlikte tüketmeyin! Midenizi kaybedebilirsiniz

Bu iki besini sakın birlikte tüketmeyin! Midenizi kaybedebilirsiniz

Beslenirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öyle ki bazı besinler asla birlikte tüketilmemelidir.

Günlük hayatımızda yemek yerken, tükettiğimiz yiyeceklerin yanında ek olarak farklı yiyecek ve içecekleri de dahil ederiz. Ancak bazı ikililer var ki aynanda tüketilmesi oldukça sakıncalıdır.

4991531-728xauto.webp

Sağlıklı bir yaşam için beslenmemize dikkat ederiz. Bunu yaparken kimi zaman bazı kuralları unutur ve sağlığımızı olumsuz etkileyecek davranışlarda bulunuruz. O davranışlardan bir tanesi de et ve et ürünleri ile, süt ve süt ürünlerinin aynanda ya da peşi sıra tüketilmesidir.

ET ÜRÜNLERİ VE SÜT ÜRÜNLERİNİ TÜKETİRKEN DİKKAT

Tavuk veya et besinlerini tükettiğinizde süt, sütlü tatlılar, yoğurt, ayran gibi içecek ve yiyecekleri tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Çünkü süt ve süt ürünlerinin içeriğinde bulunan vitaminler, et ve et ürünlerinin ya da tavuk ürünlerinin besin değerini düşünüyor. 

a46626f36fed17b17f909344bd4199b9.jpg

ET ÜRÜNLERİ VE SÜT BİRLİKTE TÜKETİLİRSE...

Et ve süt ürünlerinin birlikte tüketilmesi yalnızca besin değerlerini düşürmüyor sağlık sorunlarına da yol açabiliyor. Eğer et ve süt ürünleri birlikte tüketilirse mide bulantısı, hazımsızlık, şişkinlik, ülser, kabızlık, asit reflüsü ve hatta çeşitli cilt hastalıklarına bile yol açabilir. O nedenle iki ürünü tüketirken araya en az 2-3 saat vakit koymalısınız. Böylece tükettiğiniz besinlerin değeri kaybolmaz ve sağlıklı bir besin tüketimi gerçekleştirmiş olursunuz.