Fahrettin Koca'nın duyurusu sonrası MHRS ve Alo 182 çöktü

Fahrettin Koca'nın duyurusu sonrası MHRS ve Alo 182 çöktü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ''Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi" açıklaması sonrası randevu almak için MHRS ve Alo 182 hattına yönelen vatandaşlar, sistemin çökmesi sorunu ortaya çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ''Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi" açıklamasının ardından randevu almak için MHRS ve Alo 182 hattına yönelen vatandaşlar, sistemin çökmesi sorunu ile karşı karşıya kaldı.

Uzun bir süre erişilemeyen MHRS ve çağrı hattı, sorunun düzeltilmediyse daha sonra yeniden erişime açıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüse karşı aşılamayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum'' ifadelerini kullandı.

YOĞUNLUĞU KALDIRAMADI
Bakan Koca'nın açıklamasının ardından randevu almak isteyen vatandaşlar, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve Alo 182 hattına yöneldi. Yoğunluk sonrası iki sistem de çökerken konu ile ilgili yetkililerden bir açıklama gelmedi. Kısa bir süre sonra sorunun çözülmesiyle de vatandaşlara yeniden erişim imkanı sağlandı. Koronavirüs salgını nedeniyle MHRS ve Alo 182 hattı üzerinden zaman zaman sorun yaşanmakta.