Hatay'da enkazdan kurtarılan kadının ilk isteği bu oldu

Hatay'da enkazdan kurtarılan kadının ilk isteği bu oldu

Yalova’dan Hatay’a giden itfaiye ekiplerinin kurtarma çalışma esnasında Ayşenur isimli anne ve iki çocuğu enkaz altından çıkartıldı. Ayşenur isimli kadının ilk isteği bir bardak su oldu.

 

Yalova’dan Hatay’a giden itfaiye ekiplerinin kurtarma çalışma esnasında Ayşenur isimli anne ve iki çocuğu enkaz altından çıkartıldı. Ayşenur isimli kadının ilk isteği bir bardak su oldu. 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Hatay'da, arama kurtarma çalışmalarına Yalova’daki belediyeler de katıldı. Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinden Hatay’daki çalışmalara katılan itfaiye ekipleri bir anne ile iki kızının yaşadığını belirledi.

Enkaz altında kalan yaşları küçük iki kızı betonu keserek çıkartan ekipler daha sonra ayağı molozlara sıkışan Ayşenur isimli anneyle temas kurdu. Bu esnada enkaz altında kalan Ayşenur isimli kadın itfaiye ekiplerine, 'Süleyman ağabey, bana bir bardak su verecektin' şeklinde seslendi. İtfaiye yetkilisi de Ayşenur’a, 'seni oradan çıkaralım, sözüm söz ama bezle vereceğimi söylemiştim, beni kandırma' şeklinde teselli verdi.

Enkaz altından 33 saat sonra sağ çıkartılan kadın ve iki çocuğu bölgedeki hastanelere sevk edildi.