Kulak şekliniz kalp krizi habercisi olabilir!

Kulak şekliniz kalp krizi habercisi olabilir!

Kalp rahatsızlıkları insan hayatını son derece olumsuz etkileyebilir, hatta ölümlere yol açabilir. Kulak şekli de kalp krizi riskinin habercisi olabilir. Peki hangi kulak şekli kalp krizi riski oluşturuyor?

İnsan vücudundaki değişiklikler ilerleyen süreçte hayatınızda kritik etkilere yol açabilirler. Kulaklarınız da sağlığınızla ilgili bilhassa kalbinizle ilgili kritik öneme sahiptir. Öyle ki kulak şekliniz kalp krizi riskinizin olup olmadığını bile size işaret edebilir.

kalp-krizi.jpg

Zamanla kulakta oluşan çeşitli değişimler kalp krizi riskinin oluşabilme ihtimalini büyük oranda onaylarken, kulakta meydana gelen değişimleri iyi gözlemlemeniz ve takip etmeniz gerekmektedir. 

KULAK ŞEKLİ KALP KRİZİNİ TETİKLER Mİ?

Peki, kalp sağlığının tehlikede olduğunu gösteren o değişimler ve anlamları neler? İşte yanıtı...

Kulak şekli kalp rahatsızlıklarının başlıca belirtilerinden olabilir. Kulak memesinin yüzeyinde çeşitli derinlikteki kırışıklıkların meydana gelmesi koroner arter hastalığının olabileceğinin göstergelerinden bir tanesidir.

ear-1100111-1920-tg9u-5q0v.webp

Elbette her kırışıklık için kalp hastası demek mümkün olmamakla birlikte, uzman bir doktor kontrolünden geçilmesi sağlık açısından son derece önemlidir.