Limon, tuz ve karabiber mucizesi! Bu şekilde kullanırsanız...

Limon, tuz ve karabiber mucizesi! Bu şekilde kullanırsanız...

Çeşitli kimyasalları denemektense insanlar son zamanlarda doğal ev yapımı ilaç kullanımına yöneliyor. Şifa sağlayan doğal ilaçlardan birkaç tanesi ise limon karabiber ve tuz. İşte tuz, karabiber ve limonun mucizevi faydaları…

Limon suyu geleneksel tıpta terletici ve idrar söktürücü, gargara, losyon ve tonik olarak kullanılır. Tuz, su ve oksijen gibi vücut için vazgeçilmezdir. Vücudunuzun normal çalışması için tuz gerekir, ancak aşırı tuz kalpte strese neden olabilir. Normal sofra tuzu yerine Himalaya tuzu kullanmak daha iyidir. Karabiber de uzun zamandır geleneksel bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle, bu kombinasyonun aşağıdaki rahatsızlıklarla mücadelede yardımcı olabileceği şaşırtıcı değildir.

TUZ, KARABİBER VE LİMON KARIŞIMININ FAYDALARI

1. Boğaz ağrısı
Bir bardak ılık suya 1 çorba kaşığı taze limon suyu, yarım çay kaşığı karabiber ve bir çay kaşığı tuz ekleyerek boğaz ağrısından kurtulabilirsiniz. Bu sıvı ile gargara yapın.

2. Safra taşlarını dökün
Safra kesenizdeki sertleşmiş sindirim suyu birikintilerine safra taşı denir. Bu safra taşları ağrılı olabilir ve sindiriminize müdahale edebilir. Üç ölçü zeytinyağını 1 ölçü limon ve 1 ölçü karabiber ile bir bardakta karıştırın. Bu karışımı için. Bu bazen safra taşlarının hareket etmesine neden olabilir. 

3. Aft yaraları
Ağzınızda aft varsa bir bardak ılık suya bir çorba kaşığı himalaya tuzu koyun ve karıştırın. Ağzınızı günde üç kez yıkayın ve ülserleriniz yakında kaybolacak.

4. Kilo vermek
Kilo vermek istiyorsanız bu şu içecekle mümkündür: 1/4 çay kaşığı öğütülmüş karabiber, 2 yemek kaşığı limon suyu ve bir bardak suya bir çorba kaşığı bal. Bunu her sabah aç karnına için ve hızlı kilo vereceksiniz!

5. Bulantı
Limon mide bulantısını durdururken, karabiber mide ağrısını azaltır. Bu nedenle, bir çorba kaşığı limon suyunu ve bir çay kaşığı biberi büyük bir bardak ılık suya karıştırın ve küçük yudumlarla yavaşça için.

6. Soğuk algınlığı ve grip
Limon soğuk algınlığı veya grip için harikalar yaratabilir. Yarım limon suyunu ve kabuğunu bir bardak kaynamış suya koyun. On dakika bekletin ve limon kabuğunu çıkarın. Daha iyi hissedene kadar bunu her gün iç.