Lokantaların yeni gözdesi! Kelle paça içemeyenler kolojeni bu çorbayla depolayabilir

Lokantaların yeni gözdesi! Kelle paça içemeyenler kolojeni bu çorbayla depolayabilir

Kelle paça sağlık açısından oldukça faydalı olsa da tadı ne yazık ki her damağa hitap etmiyor. Peki kolojen deposu olarak kelle paçanın yerine ne tüketilebilir?

Cilt güzelliği için kolajen barındıran kelle paça öneriliyor. Ancak kelle paça çorbasını herkes içemeyebilir.

İşte lokantaların da artık yeni gözdesi olan o çorba...

Yeşil mercimek ve kemik suyuyla yapılan bu çorba, kışın sıcak bir yemek olduğu kadar yazın da hafif bir öğün olarak değerlendiriliyor. İsteğe göre sebzelerle zenginleştirilen çorba, farklı baharatlarla da tatlandırılabiliyor...

ss.jpg

KEMİK SULU YEŞİL MERCİMEK ÇORBASININ FAYDALARI

Kemik suyu, kolajen gibi temel yapı taşlarını içerirken yeşil mercimek de protein bakımından zengindir. Bu birleşim, vücudun ihtiyaç duyduğu amino asitler ile proteinleri sağlıyor. Böylece dokuların onarımı ve kas gelişimini destekliyor.

Kemik suyu, mineraller ve vitaminler bakımından öne çıkıyor. Yeşil mercimekse özellikle demir, foliks asit ve B vitaminleri bakımından önemli bir depodur. Bu besinlerin birleşmesi, vücudun ihtiyaç duyduğu birçok mineral ve vitaminin alınmasını sağlıyor.

Kemik suyu, sindirim sistemi için faydalı olan jelatin ve glisin gibi maddeler içeriyor. Yeşil mercimekse lif bakımından zengindir. Bu kombinasyon, sindirim sistemi sağlığına destek oluyor, sindirim sorunlarını azaltıyor ve bağırsak sağlığını iyileştiriyor.

Kemik suyu da yeşil mercimek de bağışıklık sistemi için önemli besin maddeleri içeriyor. Antioksidanlar, amino asitler ve immün sistem için gerekli olan diğer besin maddeleri, vücudu hastalıklara karşı koruyarak, bağışıklığın güçlenmesine yardım ediyor.

KEMİK VE EKLEM SAĞLIĞI İÇİN HAFTANIN 3 GÜNÜ TÜKETİLMELİ

Kemik suyu, eklem sağlığı için önemli olan kolajen ve diğer yapı taşlarını içeriyor. Yeşil mercimekse anti-enflamatuar özellikleri bulunan bileşikleri kapsıyor. Bu iki besinin birleşimi, kemik ve eklem sağlığına destek oluyor, eklem ağrılarını azaltıyor ve kemikleri

Mor Papatya