Öksürük krizine son! İşte Canan Karatay'ın karbonat kürü tarifi

Öksürük krizine son! İşte Canan Karatay'ın karbonat kürü tarifi

Kalp ve İç hastalıkları profesörü Canan Karatay geçmek bilmeyen öksürük krizlerine karşı ezberleri bozan doğal çözümlerini aktardı. İşte Canan Karatay'dan öksürüğü krizlerini geçiren karbonat kürü tarifi...

Üst solunum yollarının tahriş olmasıyla birlikte gelen öksürük krizleri, sık ve şiddetli olduğu durumlarda akciğerlerde tahrişe neden olabilir. Bastırılması mümkün olmayan öksürük krizleri, üç ila sekiz haftayı geçiyorsa mutlaka hekim kontrolüne gidilmelidir. Öksürük krizlerini doğal yöntemlerle geçirmek isteyen hastalara ise Canan Karatay'dan rahatlatacak doğal reçete yöntemleri verildi. 

Kuru öksürüğün neden kaynakladığını açıklayan Prof. Dr. Canan Karatay, “Benim öksürüğüm inatçı şekilde devam ediyor, bir türlü geçmiyor diyorsanız bilin ki vücudunuzu zehre maruz bırakıyorsunuz. En büyük hava kirliliği evin içindedir. Kullandığımız çamaşır suları, yumuşatıcılar ve dahası... Bunlar tehlikeli” dedi.

CANAN KARATAY'IN ÖKSÜRÜK GEÇİREN TARİFİ

Faranjit, bahar alerjisi, sinüzit gibi solunumsal enfeksiyonlarla ortaya çıkan öksürüğün ne kadar süreceği ve neden olduğu etkenler, kişiden kişiye değişmektedir. Peki, geçmek bilmeyen inatçı kuru öksürüğe Canan Karatay şu yöntemleri sıraladı:

Karbonatlı su içmeyi öneren Karatay, "Boğazımızı yumuşatmak için zeytinyağı tüketebiliriz. Sanatçılar da bilirsiniz ki çiğ yumurta içer. Hakikaten çiğ yumurta boğazdaki epiteli yumuşatır." dedi.

ÖKSÜRÜĞE KARŞI KEMİK SUYU İÇİN

İnatçı öksürüğü geçirmek için kemik suyu öneren Karatay, "Kemik suyundaki kolajen çok önemli. Kemik suyuna biraz limon suyu, biraz da kristal kaya tuzu koyarak içeceğiz. Kemik suyunu ılık olarak içersek boğazımız rahatlar." ifadelerini kullandı.

Kemik suyu ve çiğ yumurta içmenin kolesterolü yükseltmeyeceğini aktaran Karatay, "İçtiğiniz karbonatlı su, virüs ve bakterileri de öldürür. Özellikle kışın bu virüs ve bakterilerin önüne geçmek için karbonatlı suyla gargara yapabilirsiniz." şeklinde konuştu.