Portakal Diyeti ile 2 günde 4 kilo vermek çok kolay: Portakal diyeti nedir, nasıl yapılır?

Portakal Diyeti ile 2 günde 4 kilo vermek çok kolay: Portakal diyeti nedir, nasıl yapılır?

Portakal, düşük kalorili ve besleyici özellikleri ile birçok kişi tarafından sıkça tercih ediliyor. Doğru şekilde tüketildiğinde ise mucizeler yaratıyor. Portakalla 2 günde 4 kilo vermek mümkün. Peki, portakal diyeti nasıl yapılır? Portakal diyeti nedir?

Portakal, düşük kalorili ve besleyici özellikleri ile birçok kişi tarafından sıkça tercih ediliyor. Doğru şekilde tüketildiğinde ise mucizeler yaratıyor. Portakalla 2 günde 4 kilo vermek mümkün. Peki, portakal diyeti nasıl yapılır? Portakal diyeti nedir?

ÖNCE BESİN DEĞERLERİ

Portakal, vücudun sağlıklı kaldığı her şeye katkıda bulunur. Portakal zengin bir C vitamini kaynağıdır, aynı zamanda flavonoidler, karotenoidler, organik asitler ve folatlar içerir. 

Bundan dolayı amacınız kilo vermekse, diyete dahil edilmesi tavsiye edilir. Portakalı diyetinize ekleyerek sağlıklı şekilde zayıflamanız mümkün.

131 G AĞIRLIĞINDA BİR ORTA BOY PORTAKALIN BESİN DEĞERLERİ

-61.6 kalori

-0.16 gr yağ

-237 miligram potasyum

-15.4 gr karbonhidrat

-12.2 gr şeker

-1.23 gr protein

PORTAKAL DİYETİ NEDİR?

Portakal diyeti, kilo kaybını desteklemeyi amaçlayan bir öneridir. Sanılanın aksine portakal diyeti, sadece portakal yemek anlamına gelmiyor. Bunun yerine diyet, gün boyunca yaptığınız öğünlere portakalı dahil etmenizle oluşuyor. 

Yani portakal diyeti, aşırı veya katı bir diyet değildir.

Aksine, bu diyetin önerisi sadece portakalı diyetimize dahil etmek ve onu tüketmenin farklı yollarını aramaktan geçmektedir.

Bu doğal meyveyi daha düzenli olarak tüketerek, lif, antioksidanlar ve C vitamini gibi besin maddelerinin tüm faydalarıyla sağlıklı bir şekilde kilo vermek hedeflenmektedir.

PORTAKAL DİYETİ NASIL YAPILIR?

Portakal ağırlıklı beslenerek fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Portakal diyeti, günlük sağlıklı beslenme planınıza portakal eklemenizi önerir.

Bu diyet zaman içerisinde sağlıklı şekilde zayıflamanızı sağlar. Bu diyet egzersizle birleştirdiğinizde ilk olarak haftada 1-2 kilo zayıflamanızı sağlayacaktır.

ÖRNEK GÜNLÜK LİSTE 1

Sabah: 1 dilim kızarmış ekmek yanında 50 gram peynir, zeytin ve1 adet orta boy portakal 

Öğle: 150 gram marul ve 50 gr somon balığından oluşan bir salata ona eşlik eden 1 bardak yoğurt ile 2 ufak dilim kepek ekmeği ve elbette 1 adet portakal 

Akşam: 75 gram ızgara ciğer ona eşlik eden 75 gr mantar, 125 gr taze ahududu. 2 çorba kaşığı yoğurt ve 100 gram taze fasulye ile 1 adet portakal.

ÖRNEK GÜNLÜK LİSTE 2

Sabah: 1 dilim kızarmış ekmek yanında 1 adet haşlanmış yumurta ve 100 ml portakal suyu 

Öğle: 150 gr haşlanmış kuru fasulye ona eşlik eden 1 dilim kızarmış ekmek yanında da 1 adet portakal 

Akşam: Kırmızı toz biberli haşlanmış tavuk eti yanında brüksel lahana ona eşlik eden brokoli ve 1 adet portakal

ÖRNEK GÜNLÜK LİSTE 3

Sabah: 50 gram yağsız peynir yanında 4 dilim kızarmış ekmek ek olarak 1 dilim kavun, 1 tatlı kaşığı tereyağı ve 1 bardak portakal suyu 

Öğle: 2 adet haşlanmış patates, domates, salatalık, 50 gr yağsız peynir, 2 tatlı kaşığı tereyağı ve 1 portakal 

Akşam: 75 gram ızgara yağsız kuzu eti yanında haşlanmış patates, kabak ve havuç, ana yemeğe eşlik eden 125 gr yoğurt, 100 gr ananas ve 1 adet portakal

2 GÜNLÜK PORTAKAL DİYETİ DETOKS

Portakallar sadece lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda kilo vermenize ve vücudunuzu toksinlerden arındırmanıza da yardımcı olabilir.  

Bu portakal diyetini sadece 2 gün uygulamalısınız, ne eksik ne fazla. 2 günlük diyetin yardımıyla kilo verir ve vücudunuzdaki tüm bu kötü toksinleri atabilirsiniz.

PORTAKAL KULLANARAK 2 GÜNLÜK DİYET PLANI

2 günlük diyet çok zorlu bir diyettir. Bu yüzden sadece 2 gün yapmanız oldukça önemlidir. Ayrıca bu diyeti denemeden önce bir kilo verme uzmanına veya doktorunuza danışmanız önemlidir.

1. Gün: Her öğünde 2 dilim tam tahıllı tost ile gün boyu sadece portakal yiyebilirsiniz.

2. Gün: Kahvaltıda az yağlı yoğurdu portakal ve limon suyuyla karıştırın. Öğle yemeğinde 1-2 adet portakal, 1 adet soğan, 2 adet hurma, 1 kaşık sızma zeytinyağı ve fesleğen ile hazırlanmış bir portakal salatası yiyebilirsiniz.

Akşam yemeğinde 1 dilim tereyağlı tam tahıllı tost ve üzerinde bir yaprak salata, bir dilim az yağlı peynir ve tabii ki bir portakal yemelisiniz.

Diyeti uygularken bol su içmeyi ve sık sık kısa yürüyüşler yapmayı unutmayın.