Ramazan'da en çok hangi yemek sipariş edildi?

Ramazan'da en çok hangi yemek sipariş edildi?

On bir ayın sultanı Ramazan'da en çok sipariş verilen yiyecek belli oldu.

Yemeksepeti'nden Ramazan ayında en çok hangi yemeğin sipariş edildiği ortaya çıktı.

Online yemek sipariş uygulaması, Ramazan'daki sipariş verilerini açıkladı. Verilere göre bu sene en çok tercih edilen yiyecek 'döner' oldu.

ekran-goruntusu-2024-04-10-164552.png

EN ÇOK DÖNER SİPARİŞ EDİLDİ

Yemeksepeti, Ramazan ayındaki sipariş verilerini açıkladı. Verilere göre bu sene en çok tercih edilen mutfak 'döner' olurken, tatlı siparişlerinde de artış gözlemlendi.

Bu yıl ramazan ayında dondurma ve kumru siparişlerinde artış gözlemlenirken, cağ kebabı, etli ekmek ve köfte siparişlerinde düşüşler yaşandı.

ekran-goruntusu-2024-04-10-164609.png

GEÇEN YIL TERCİH BURGER'DAN YANAYDI

Geçtiğimiz yıl ramazan ayında en çok tercih edilen mutfak 'burger' olurken, bu yıl zirveye 'döner mutfağı' çıktı. Veriler, döner siparişlerinin diğer mutfaklara kıyasla lider konumda olduğunu gösterdi.

SİPARİŞ REKORU 9 BİN 887 TL  

Sipariş rekoru ise tam 9 bin 887 TL'lik bir siparişle kırıldı. Siparişin içeriği de menülerin çeşitliliğini gösterirken; özellikle kahve, tatlı ve salata mutfaklarında öne çıkan ürünler dikkat çekti.

ekran-goruntusu-2024-04-10-164622.png

LATTE EN ÇOK SİPARİŞ EDİLEN İÇECEK  

Kahve siparişlerinde en çok latte, tatlıda ise profiterol öne çıktı. Ramazan ayındaki salata siparişlerinde ise ton balıklı salata ilk sırada yer aldı.

Sipariş sayılarına bakıldığında, özellikle hızlı ve pratik yemek seçeneklerinin popülerliğini koruduğu; ancak geçmiş yılların favorilerinin yerini daha geleneksel ve doyurucu seçeneklere bıraktığı görüldü. 

Özellikle döner mutfaklarının sipariş sayılarının en yüksek olduğu gözlenirken, onu pizza ve burger mutfakları takip etti.

ekran-goruntusu-2024-04-10-164532.png

En çok sipariş verilen 10 mutfak şöyle...

1. Döner
2. Pizza
3. Burger
4. Kebap & Türk Mutfağı
5. Tavuk6. Çiğ Köfte
7. Tatlı
8. Tost, Sandviç
9. Pide & Lahmacun
10. Dünya Mutfağı