Sonuçlar paylaşıldı: BioNTech aşısında muhteşem başarı!

Sonuçlar paylaşıldı: BioNTech aşısında muhteşem başarı!

Dünyada yaklaşık 5 milyon insanın ölümüne neden olan koronavirüse karşı Pfizer/BioNTech'in geliştirdiği aşının 3'üncü dozunun sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Sonuçlar ise muhteşem...

Dünyada yaklaşık 5 milyon insanın ölümüne neden olan koronavirüse karşı Pfizer/BioNTech'in geliştirdiği aşının 3'üncü dozunun sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Sonuçlar ise muhteşem... 

Pfizer ve BioNTech, üçüncü doz corona virüsü aşısının etkisini ölçmek için yaptığı kapsamlı araştırmanın detaylarını kamuoyu ile paylaştı.

İki şirket tarafından yapılan ve 16 yaşın üzerindeki 10.000 kişinin dahil olduğu araştırmada 3’üncü doz corona virüsü aşısının semptomatik vakalara karşı yüzde 95.6 oranında koruma sağladığı ortaya çıktı.

Üçüncü doz aşının etkileri ile birlikte Pfizer’ın hisseleri yüzde 0.9 artarken BioNTech’in ki de yüzde 1.3 oranında artış gösterdi. Uluslararası haber ajansları ve medya kuruluşları gelişmeye büyük önem verirken, Pfizer CEO’su Albert Bourla, “Biz üçüncü doz aşıların kamu sağlığına tehdit etmeye devam eden salgına karşı kritik bir rol üstleneceğine inanıyoruz” dedi.

Yetkililer verilerin Türkiye’de de kullanılan Comirnaty isimli aşı ile ilgili araştırma sonuçlarının ABD, Avrupa ve diğer ülkelerle de paylaşılacağını duyurdu.

UĞUR ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan BioNTech’in kurucu ortaklarından ve aynı zamanda şirketin CEO’su da olan Uğur Şahin de bir açıklamada bulundu.

Yayınlanan basın açıklamasında Şahin, “Bu test sonuçları bize üçüncü doz aşıların salgını sürdürülebilir bir şekilde kontrol altına almada ve normale dönmede çok büyük bir rol üstleneceğini gösteriyor” dedi.