Abdullah Ağırkan

Abdullah Ağırkan

Soner Yalçın Komplocu mu?

 
 Soner YALÇIN uzun zamandır Sözcü, Odatv ve çeşitli muhalif yayınlarda ilaç sektörünün tekelleştiğini söylüyor. Kara Kutu,Yüzlesme Vakti” adlı kitabında, belli güçlerin bu sektörü tamamen kontrol ettiğini ve hatta gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelere dayatmacı sağlık politikalarıyla, doktorları sadece reçete yazıcısına dönüştürdüğünü söylüyor. 

Peki, bu bir komplo mu? 

Eğer komploysa kime hizmet eder?

Neden böyle bir komplo? 

Sistemin iç dinamikleri ve geleneksel eğitimin bizlere bıraktığı algı, düzenle uyumlu olmak, kavga etmeden geçinmek ve daha da önemlisi düzene çomak sokmamaktır. 

Peki, Soner Yalçın düzene çomak mı sokuyor? 

Emperyalist merkezlerin bizzat kurduğu ve çok ciddi paraların kazanıldığı sektörlerin içinde ilaç sektörünün olmaması mümkün mü? Bu ilaç firmaları hangi küresel güçlerin sömürü aracı? Kimler danışmanlık yapıyor…

Özellikle ülkemizde! 

Emperyalist merkezlerin dünya halkları üstünde uyguladıkları biyolojik testler, aslında batının modern ilaç sanayisi için, ilk adımı ve test laboratuvarıolmadı mı çok uzun zaman?

Öyle ki corona virüs testlerinin dahi, Afrika da yapılacağı  Söylemi ne ifade ediyor sizce? 

Peki, Soner Yalçın Komplocu mu gerçekten? 

Elbette bunu önümüzdeki süreç gösterecek ve bu süreç şüphesiz “mevcut süreçten” bağımsız olmayacak. Zira şu anda ilginç söylemler var coronavirüse dair.

Bu söylemler bir komplo tezinden ziyade, pratik verilerin toplanıp analiz edilmesiyle anlam kazanacak ancak bunun için biraz daha zaman gerekli…  Mesele, siyasal düzlemden bakmakta saklı bir noktada… 

Bu düzlemde tüm sektörlerin aslında planlı olarak ilerletildiği ve bu planda tüm sektörlerin olduğu biliniyor. Buna karşı gözüken denklemler-kişiler dahi, bu süreçlerin parçası, pay alıcısı olabilir mi? 

Türkiye küresel sistemin bir parçası…

Küresel sistemin efendileri, yardakçıları, ayak oyuncuları, katilleri, fahişeleri, ayyaşları var.

Politik manevracıları ve bu manevralarla toplumu uyuşturan gazetecisi, yazarı ve hatta solda görünen pay alıcılar neden olmasın?  Meselenin özü, politik gerçeklik ve bu gerçekliğin siyasal düzlemde taraf ve karşıtları arasındaki uzlaşılmaz  çelişkide saklı kavganın, arbedenin özeti ve nedeni… 

Ancak uzak bir ada değil görünen yer.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar