‘ASMEK ve AKBEM’in isimleri değişecek’

‘ASMEK ve AKBEM’in isimleri değişecek’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Konferans Salonu’nda muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.

Mikrofonu muhtarlara uzatan Başkan Böcek, sorun, talep ve önerilerini dinledi. Böcek, planlı, kurallı, kimlikli bir kent hedefiyle Konyaaltı ve diğer tüm ilçelerde, plansız kalan, imar eksiği bulanan mahalleleri planlayacaklarını belirterek, “Yapılabilecek ne varsa mevzuatlara uygun şekilde yapacağım. Şeffaf bir şekilde, vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla, ilçe belediyelerimizle birlikte hazırlayacağız. Gizli kapaklı hiçbir şey olmayacak” ifadelerini kullandı.

Toplantıda ASMEK’lere Halk Eğitim Merkezlerinden eğitmen verilmemesi konusunun gündeme gelmesi üzerine Başkan Böcek şunları söyledi: “Bakan Beyle bu konuyu üç kez görüştüm. Vali Bey de haber bekliyor. Bu kurslarımızı devam ettireceğiz. İlk kez buradan duyuruyorum. ASMEK ve AKBEM’in ismini değiştiriyoruz. Arkadaşlarıma talimat verdim. ASMEK, artık Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) olarak devam edecek. AKBEM de Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi (ATABEM) olarak hizmetini sürdürecek.”

Başkan Böcek, Konyaaltı Belediye Başkanı olduğu dönemde dava açıldığını hatırlatarak, “Konyaaltı Belediyesi açmış olduğu davayı kazandı. Şimdi Büyükşehir Belediye Başkanıyız. Burada ne yapılabilir, arkadaşlarımız çalışma yapıyor. 19 ilçeyi kapsayan bir ulaşım master planı hazırlıyoruz” diye konuştu.

Feslikan Yaylası tapularıyla ilgili çalışmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayında olduğunu, onaylanmasıyla Konyaaltı Belediyesi’nin tapuları hızla dağıtacağını belirten Başkan Muhittin Böcek, Konyaaltı Sahil Projesi’nin Boğaçayı - Liman arasında kalan bölümünün yapılıp yapılmayacağı ile ilgili soru üzerine ise bu bölümle ilgili gerekli müracaatları yaptıklarını, sonuç beklediklerini ifade etti.

Başkan Böcek Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten’i de makamında ziyaret ederek, ilçeye kazandırılacak projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.