Başkent'te 3 milyonluk elektrik tasarrufu

Başkent'te 3 milyonluk elektrik tasarrufu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni elektrik alım ihalesiyle 3 milyon 477 bin liralık tasarruf sağladı 


Ankara Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık'ta yaptığı elektrik ihalesinin neticesinde yıllık 3 milyon 477 bin liralık tasarruf yaptı. Belediye, piyasada 0,54 kuruş elektrik fiyatını 0,47 kuruştan alacak. 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın şeffaf yönetim ve kaynakların verimli kullanılmasına yönelik genelgesi doğrultusunda tüm birimlerde mal ve hizmet alımlarında tasarruf dönemi başladı.
Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan elektrik alımı ihalesi ile bir yılda elektrik kullanımında 3 milyon 477 bin lira tasarruf sağlanacak.
'ARTIK KASAMIZDA KALACAK'
Destek Hizmetler Dairesi Başkanı Mustafa Ünsal, 3 Aralık 2019 tarihinde düzenledikleri elektrik alım ihalesinin sonuçlandığını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

“Tüm kamuoyunun bildiği gibi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın yönetim felsefesi şeffaflık kadar kaynakların etkin ve verimli kullanılmasıdır. Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı olarak, belediyemize bağlı tüm birimlerimizin kullandığı yıllık 53 milyon kilowatt saat enerji ile ilgili açık bir ihale yaptık. İhaleyi canlı yayında yayınladık. İhaleye katılacak enerji tedarikçilerini tek tek aradık, ihaleye girmelerini sağladık. Bunun neticesinde şu an piyasada 0,54 kuruş olan elektrik fiyatını 0,47 kuruşa alma imkanı sağladık. Bunun da bize yıllık olarak sağladığı kar 3 milyon 477 bin lira olacak. Bu miktar artık kasamızdan çıkmayacak.”
ZAMLARDAN ETKİLENMEYECEK
Elektrik alım ihalesinin 1 yıl geçerli olduğunu belirten Ünsal, “İhale kapsamında 2020 yılında elektriğe gelecek zamlardan hiçbir şekilde etkilenmeyeceğiz. Bundan sonraki bütün satın almalarımızda bu ilkemizle hareket edeceğiz” dedi.Büyükşehir Belediyesi’nin ana binası dahil tüm birimlerinde bu fiyattan alınan elektrik enerjisinin kullanılacağını söyleyen Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mustafa Ünsal, “aydınlatma direklerimiz ve parklarımızda da bu elektriği kullanacağız” şeklinde konuştu.