Büyükçekmece’de Offroad heyecanı

Büyükçekmece’de Offroad heyecanı

İstanbul Offroad Kulübü organizasyonu İSOFF Challenge’da 2018 sezonu, Büyükçekmece Belediyesi’nin katkılarıyla 10 Haziran Pazar günü Büyükçekmece’de TÜYAP arkasındaki parkurda start alacak.

İstanbul Offroad Kulübü ve  Büyükçekmece Belediyesi  organizasyonu İSOFF Challenge’da 2018 sezonunun ilk ayağı kıyası mücadelelerle  büyük bir heyecana sahne olacak. 

Büyükçekmece Belediyesi katkılarıyla sağlanan 3,6 km uzunluğundaki parkur, hem hızlı pasajları hem de offroada yönelik engelli geçişleri ile seyircilerin zevkli bir offroad yarış şovu izlemelerini sağlayacak.

Finalde 8 ekip yarışacak

24 ekibin kayıt yaptırdığı yarışta ekipler etap zamanlarına göre tur atlayarak finale kadar yükselmek için mücadele edecekler. 

Sıralama turlarının ardından toplu startla başlayacak yarış, 3 elemeden oluşacak. 12 tur sürecek ilk elemeler sonunda en iyi zamanı yapan ilk 16 ekip, yarı finalde start almaya hak kazanacak.

10 tur sürecek yarı final sonunda en hızlı 8 ekip finale yükselecek. 8 tur koşulacak final yarışında finiş bayrağını ilk gören ekip, günün birincilik kupasını kaldıracak.

Geçtiğimiz yıl Suzuki Grand Vitara ile Murat Tiryakioğlu-Mert Tiryakioğlu ekibinin kazandığı kupanın bu yılki galibi, 3 ayak sonunda belli olacak.

Başkan Akgün başarı diledi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmanın heyecanı içinde olduklarını belirterek; “Yarışmaya katılan tüm ekiplere başarı dileklerinde bulundu.

Serinin ikinci ayağı 23 Eylül, 3. Ayağı 11 Kasım tarihlerinde koşulacak…