Çerçioğlu ilk 10 arasında

Çerçioğlu ilk 10 arasında

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi’nin yaptırdığı ankette yüzde 58.7'lik oy oranı ile Türkiye’nin en beğenilen 10 büyükşehir belediye başkanı arasına girdi.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi’nin Eylül 2020’de yaptığı ve 30 büyükşehir ve buna bağlı 100 merkezi ilçede gerçekleştirilen ankette vatandaşlara belediyelerin çalışmaları ve pandemi sürecindeki başarıları soruldu. 

10-14 Eylül tarihleri arasında yapılan araştırma, SMS yönlendirme on-line sistemi ile yapıldı ve toplu katılımın engellenmesi için 1 saat süre içinde sayfa linkleri kapatıldı. 

Avrasya Araştırma’nın son anketinde vatandaşlara sorulan "Büyükşehir Belediye Başkanının icraatlarını beğeniyor musunuz?" sorusuna Başkan Özlem Çerçioğlu için olumlu verilen oy oranı 58.7 çıktı. Bu sonuçla Başkan Çerçioğlu, 30 Büyükşehir Belediye Başkanı arasında ilk 10’da yer aldı. 

Anket sonuçları ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Çerçioğlu, “Öncelikle vatandaşlarımızın bu teveccühü için çok teşekkür ediyorum. Pandemi sürenini başından bu yana tüm imkanlarımızı seferber ederek halkımızın yanında olduk, olmaya devam ediyoruz. Bu anket sonucu da gösteriyor ki vatandaşlarımız hizmetlerimizden oldukça memnun. Bizler çok çalışmaya ve Aydınlıların yaşam standartlarını yükseltmeye devam edeceğiz. Bu destekte, bizlerin çalışma azmini ve heyecanını her zaman yüksek tutmaktadır. Tüm personelimiz ile birlikte Aydın için yürekten çalışmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.