Fatih Maçoğlu: Dağ keçisini katletmek için gelecek olan kişi, seni bekliyor olacağım

Fatih Maçoğlu: Dağ keçisini katletmek için gelecek olan kişi, seni bekliyor olacağım

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Maçoğlu'nun paylaşımına göre ismi Bradley Garrett Van Hoose olan ve belgede "iş adamı" olarak belirtilen bir avcının Salördek’te bir dağ keçisini vurmasına onay verildi.

“Av turizmi” adı altında yaban hayvanlarının katledilmesinin yolu açılıyor. Son zamanlarda dağ keçileri, geyikler gibi yaban hayvanları Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verdiği izin belgeleri ile avcıların hedefi oluyor. Yurtiçi ve yurtdışından gelen avcılar Türkiye’deki yaban hayatını tehlikeye atıyor.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre ismi Bradley Garrett Van Hoose olan ve belgede “iş adamı” olarak belirtilen bir avcının Salördek’te bir dağ keçisini vurmasına onay verildi.

Maçoğlu dağ keçisini avlamak gelecek avcı için “Bizim için doğadaki hiçbir cana asla paha biçilemez… Dürbünlü silahı ve 50 mermisiyle dağ keçisini katletmek için gelecek olan kişiye sesleniyorum. Yarın köylüler ve duyarlı tüm dostlarla orada seni bekliyor olacağım…” mesajını paylaştı.

basliksiz-3.jpg

eojculkxyae8raf.jpg

İlgili Haberler