Gençler istedi, başkan Hürriyet yaptı

Gençler istedi, başkan Hürriyet yaptı

İzmit Belediyesi Kütüphanesinin dün gerçekleştirilen tanıtım töreninin ardından, kütüphanenin kapanış saatinin uzatılmasını isteyen gençleri kırmayan Başkan Hürriyet, kapanış saatini 22.00’ye uzattı

Yunus Emre Kültür Merkezi içerisinde uzun yıllardır atıl durumda bulunan ve dönüştürülerek modern bir kütüphane haline getirilen İzmit Belediyesi Kütüphanesi, Başkan Hürriyet’in katılımı ile gerçekleşen tanıtım programında dün İzmitlilerle buluştu. Basılı ve dijital olarak yaklaşık 25 bin kitabın yer aldığı modern kütüphanenin, 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet vereceği açıklanırken, kütüphaneden daha çok faydalanmak isteyen öğrenciler Başkan Hürriyet’ten sürenin uzatılmasını istedi.

GENÇLER İSTEDİ, BAŞKAN HÜRRİYET YAPTI

Gençlerin yoğun isteği sonrası kütüphanenin çalışma saatlerinde değişikliğe gidilirken, Başkan Hürriyet kapanış saatini 22.00 olarak değiştirdi. Gençliğe büyük önem verdiklerini belirten Başkan Hürriyet, “Gençlerimizin kütüphanenin kapanış saatinin uzatılması yönünde yoğun bir talebi oldu. Biz de geleceğimiz olan gençlerimizin bilgiye erişimini kolaylaştırmak, ders çalışmalarına daha fazla imkân tanımak için, kütüphanenin kapanış saatinde değişikliğe gittik. Kapanış saatini 22.00 olarak belirledik. Her şey gençlerimiz için” ifadelerini kullandı.

25 BİN KİTAPLIK DEV ARŞİV

Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu iki görevlinin bulunduğu İzmit Belediyesi Kütüphanesinde, basılı ve dijital olarak yaklaşık 25 bin kitap bulunuyor. İçinde 7 adet bilgisayar bulunan kütüphanede, kullanıcılar online olarak da internet ve araştırma hizmetlerinden faydalanabiliyor. Aynı anda 110 kişinin faydalanabildiği kütüphaneye, pandemi nedeniyle aynı anda 30 kişinin girişine müsaade edilecek.