Hayvanlar için ücretsiz aşı kampanyası

Hayvanlar için ücretsiz aşı kampanyası

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), kuduz hastalığıyla mücadele kapsamında sahipli veya sahipsiz kedi ve köpekler için ücretsiz kuduz aşısı kampanyası başlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kuduz hastalığıyla mücadele kapsamında sahipli veya sahipsiz kedi ve köpekler için ücretsiz kuduz aşısı kampanyası başlattı. Ankaralılar, Büyükşehir Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Kurtuluş, Gölbaşı ve Sincan'da bulunan tesislere götürecekleri sahipli veya sahipsiz kedi köpekleri 1 Eylül-31 Aralık tarihleri arasında ücretsiz olarak aşılatabilecekler.


 Ankaralılar, Büyükşehir Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Kurtuluş, Gölbaşı ve Sincan'da bulunan tesislere götürecekleri sahipli veya sahipsiz kedi köpekleri 1 Eylül-31 Aralık tarihleri arasında ücretsiz olarak aşılatabilecekler.

Hayvan Çalıştayı, Hayvanlara İlk Yardım ve sokak hayvanları için Arta Kalan Gıdaları Toplama Projesine imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), hayvan dostu uygulamalarına devam ediyor.

ABB ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi kapsamında sahipli veya sahipsiz kedi ve köpekler için ücretsiz kuduz aşısı kampanyası başlattı.

SAHİPLİ SAHİPSİZ HAYVAN AYRIMI YAPILMAYACAK

Ankaralılar, ABB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı Gölbaşı Geçici Hayvan Bakımevi, Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Kurtuluş Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi'nde 1 Eylül-31 Aralık tarihleri arasında Başkentli sahipli veya sahipsiz kedi ve köpeklere ücretsiz olarak kuduz aşısı yaptırabilecek.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, yıl sonuna kadar devam edecek kampanyada 5 bin doz kuduz aşısının uygulanacağı söylerken, gelen talepler doğrultusunda 2021 yılı içinde kampanyaya devam edilebileceğini ifade etti.

Toplum sağlığını önceleyen ve Türkiye'ye örnek olan uygulamalara aralıksız devam edeceklerinin altını çizen Aslan, ücretsiz kuduz aşısı kampanyası hakkında şu bilgileri verdi:

"Zoonetik bir hastalık olan kuduzun hayvanlardan insanlara geçmesini önlemek için Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyemiz ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle 1 Eylül tarihinden başlayarak yıl sonuna kadar devam edecek olan kuduz aşısı kampanyasına başladık. İlk etapta 5 bin doz kuduz aşısı uygulamasını sahipli veya sahipsiz ayrımı yapmaksızın kedi ve köpeklere uygulayacağız. Belediyemize ait Gölbaşı, Sincan ve Kurtuluş Parkı içinde olan birimlerimizde haftanın yedi günü 08.00-16.00 saatleri arasında ücretsiz olarak tüm Ankaralı hayvanseverlere hizmet sunacağız."