'Kara kış destek hattı' İzmir'de başladı!

'Kara kış destek hattı' İzmir'de başladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun duyurduğu 'Kara kış destek hattı'nı İzmir Büyükşehir Belediyesi başlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun duyurduğu 'Kara kış destek hattı'nı İzmir Büyükşehir Belediyesi başlattı.

kara-kis-1.jpg

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu kış İzmir'de kara geçmesin diye 7 gün 24 saat aktif olacak destek hattımızı açtık. Tüm temel ihtiyaçlarınız için tüm imkanlarımızla yanınızda olacağız” ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, her geçen gün giderek ağırlaşan yaşam koşulları nedeniyle başlatılan kara kış destekleri kapsamında, kasım ayında 12 bin 573 aileye gıda paketi dağıttı. 2019 yılından bu yana 244 bin haneye toplam 544 bin 569 gıda paketi ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında ise 61 bin haneye 130 bin gıda paketi dağıtmayı hedefliyor.

TÜM TEMEL İHTİYAÇLAR İÇİN

Gıdadan barınmaya, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için Kara Kış Destek Hattı’nı devreye aldıklarını söyleyen Başkan Tunç Soyer “Bu kış İzmir'de kara geçmesin diye 7 gün 24 saat aktif olacak destek hattımızı açtık. Tüm temel ihtiyaçlarınız için tüm imkanlarımızla yanınızda olacağız. Kara Kış Destek Hattı’na 444 40 35’ten ulaşılabilir” dedi.

kara-kis-4.jpg

125 MİLYON LİRA KAYNAK AYRILDI

Büyükşehir Belediyesi, kış ayları boyunca toplam 125 milyon lira tutarında sosyal yardım yapacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin kış aylarında yurttaşlara destek olmalarının önemini vurgulamıştı.

kara-kis-3.jpg

SICAK YEMEKTEN KUMANYAYA

Döviz ve enflasyon krizinin yaşandığı kasım ayında gıdadan yakacağa, eşyadan giysiye ihtiyaç sahiplerinin yanında olmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kasım ayında ihtiyaç sahiplerine üretici kooperatifinden alınan ürünlerin bulunduğu gıda paketlerinin yanı sıra 216 bin 67 kişilik sıcak yemek, 7 bin 940 kişilik kumanya ve kahvaltı, 67 bin 880 kişilik pide, 20 bin 720 kişilik çorba dağıttı.

kara-kis-2.jpg

KONAKLAMA YARDIMI DA VAR

Kara kış desteği kapsamında kasım ayında çocuk bezinden sobaya, elektrikli ısıtıcıdan yakacağa ve battaniye-yorgana kadar 127 bin lira tutarında destek sağlandı. Üçyol’da hizmet veren Biz İzmir Giysi Noktası ile 15 bin 717 parça giysi dağıtıldı. İlk ve ortaokul öğrencilerine bir ayda 20 bin bot ve mont dağıtılırken 4 bin adet çölyak ve fenilketönüri gıda kolisi ulaştırıldı. 335 vatandaşa hamam hizmeti, 30 vatandaşa ise Basmane bölgesinde kiralanan otelde konaklama hizmeti sunuldu.