Karabağlar’da kadrolu işçilerin toplu sözleşme sevinci

Karabağlar’da kadrolu işçilerin toplu sözleşme sevinci

Karabağlar Belediyesi’nde kadrolu işçi olarak çalışan 87 kişiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’yla Belediye İş Sendikası 4 Nolu Şube Başkanı Ayhan Doğan arasında törenle imzalandı.

Başkan Selvitopu, zam rakamlarını ülke gerçekleri ve belediyenin bütçesine göre belirlediklerini belirterek, “Gönül isterdi ki daha fazla zam verelim ama ben gerçekçi bir insanım. Bizim için istikrar çok önemli. Maaşları, diğer alacaklarınızı günü gününe yatırmamız çok önemli. Bugüne kadar bu konuda aksaklık yaşanmadı. Sadece sizi değil tüm çalışanlarımızı ilgilendiren toplu sözleşmelerde de, bu konuya özen göstererek zam oranlarını belirliyoruz” dedi.

Bugüne kadar alınteri döken tüm çalışanların yanında olduklarını vurgulayan Başkan Selvitopu, “Herşeye rağmen belediye çalışanlarını ezdirmedik ezdirmeyiz de… Hesabımızı gerçekçi, sağlıklı yaparak bugünlere geldik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz. Ne yaptığımızın farkındayız. Çalışanlarımızın, alın teri dökenlerin her zaman yanında olacağız. Kadrolu işçi olarak çalışan 87 arkadaşımız var. 87 arkadaşımızdan da memnunuz. Toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Sendika Şube Başkanı Ayhan Doğan da, şunları söyledi:

 “Sözleşmemizin hem sendikamız hem belediyemize hayırlı olmasını diliyorum, Ülkemizin bu zor şartlarında, belediyelerin İller Bankası kesintileri başta olmak üzere gelirlerinin çeşitli nedenlerle azaldığı bir dönemde bize bu zammı yaptınız, enflasyona ezdirmediniz.  Biliyoruz ki emekten yana bir belediye başkanımız var. İşçilerimizin hiçbir alacağı yok. Piyasaya borcu olmayan İzmir'in gözde bir belediyesi Karabağlar. Emekten yana tavrınız için tekrar teşekkür ediyorum.”

İmza töreninin ardından toplu fotoğraf çektirildi.