Kartal Belediyesi'nden daha yeşil ve modern bir ilçe çalışması

Kartal Belediyesi'nden daha yeşil ve modern bir ilçe çalışması

Kartal Belediyesi, ilçenin daha yeşil ve modern bir görünüme kavuşması adına, atıl durumda olan 3 bin 607 metrekarelik alanda, 3 yeni parkın yapımını tamamlayarak ilçedeki park sayısını 178’e çıkardı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Soğanlık Orta Mahallesi Alparslan Sokak, Yakacık Meydanı ve Gümüşpınar Mahallesi Yeniçağ Caddesi’nde toplamda 3 bin 607 metrekarelik atıl alanda, 3 yeni parkın yapımı tamamlanarak vatandaşların kullanımına açıldı.

kartal44.jpg

Yeni parklarla birlikte Kartal Belediyesi ilçedeki park sayısını da toplamda 178’e çıkarmış oldu.

kartal-11.jpgkartal33.jpg

"ÖNCELİĞİMİZ ATIL ARAZİLERİ YEŞİLLENDİRMEK"

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da park yapım ve yenileme çalışmalarının devam edeceğini belirterek, “İnsan odaklı yönetimi merkezine alan belediyemiz, komşularımızdan gelen talepler doğrultusunda, toplamda yaklaşık 3 bin metrekarelik alanda, 3 yeni parkımızın yapımını tamamladı. Kartallı çocuklarımızın daha modern oyun alanlarına, kentimizin ise daha yeşil bir görünüme kavuşması bizler için önemli. Bugün, yaklaşık 500 bin nüfusa sahip olan ilçemizde yeşil alanları korumak ve yeni yeşil alanlar oluşturmak zorundayız. Bu yüzden, özellikle atıl arazileri yeşillendirmek önceliğimiz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimize, özverili çalışmaları için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

kartal-55.jpg