Manisa'da vinç kullanıp elektrik trafosunu çaldılar!

Manisa'da vinç kullanıp elektrik trafosunu çaldılar!

Manisa'nın Demirci ilçesi Hoşçalar Mahallesinde meydana gelen hırsızlık olayında trafo ve elektrik kablolarını çalan hırsızların vinç kullanarak bu hırsızlığı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı.

Demirci'de hayret edilecek hırsızlık olayı Vinç kullanarak trafoyu çalmışlar.

Olay yerinden edinilen bilgilere göre olay şöyle gerçekleşti :

Demirci Hoşçalar mahallesindeki elektrik onarım sahasında gece vakti il dışından gelen dört kişilik bir hırsızlık şebekesi tarafından ortalama 40.000 TL değerinde olan bir adet 160 kw gücündeki elektrik trafosu ve 1500 metre uzunluğundaki elektrik kablosunun özel vinç kullanmak suretiyle çalınması sonrasında Demirci Jandarma Komutanlığınca soruşturma başlattı.

Resim önizlemesi

Jandarmanın vakit kaybetmeden her bir detay üzerinde yaptığı etkili değerlendirme ile komşu il ve ilçelerle yürütülen koordineli çalışma neticesinde hırsızlık olayını gerçekleştiren 4 şüpheli şahıs saklandıkları yerde kıskıvrak yakalanarak çalınan malzemelerle birlikte  ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslar jandarmadaki sorgularının bitmesinin ardından adliyeye sevk edildi.Resim önizlemesi

Demirci Jandarma Komutanlığının geniş güvenlik tedbirleri altında Adliyeye getirilen  V.K.  (35), M.A. (49), N.Ç. (34), E.U. (42) isimli şüphelilerin savcılık soruşturması halen sürüyor.Resim önizlemesi