Muratpaşa Belediyesi: ''Projelerimiz örnek alınıyor''

Muratpaşa Belediyesi: ''Projelerimiz örnek alınıyor''

Muratpaşa Belediye Başkanvekili, Nisan ayında 4’üncü yılını dolduracak Çevreci Komşu Kart projesinin bugün Muratpaşa sınırlarını aşan bir çalışma haline geldiğini belirtti.

Belediye kültür salonunda gerçekleştirilen eğitim programı iki oturum halinde gerçekleştirildi ve açılışta Belediye Başkanvekili Hüseyin Sarı Muratpaşa Belediyesi olarak hem evlerde hem işletmelerde hem de kurum ve kuruluşlarda oluşan atıklarını geri dönüşüme kazandırılması konusunda önemli bir çalışmayı yaklaşık 4 yıldır sürdürdüklerini söyledi. Sarı, Nisan 2016’da pilot çalışma olarak başlayan ve 11 ay gibi kısa bir sürede tüm Muratpaşa’da uygulanmaya başlanan Çevreci Komşu Kart Projesi’yle kağıt, cam, metal gibi nitelikli atıkları evlerden ayrıştırılmış şekilde topladıklarını kaydetti.

Hüseyin Sarı, Çevreci Komşu Kart projesiyle 2019 sonu itibariyle evlerden toplanan atık miktarının 13 milyon 133 bin 789 kilogram olduğuna dikkat çekerken projenin Türkiye’nin ilk ödüllü geri dönüşüm çalışması olduğunu da vurguladı ve Türkiye’de birçok belediyenin farklı isimlerle bu projeyi uygulamak için adımlar attığını da sözlerine ekledi.