85 bin lira maaşlı sendika başkanını Saçılık açıkladı, sendika maaşı açıklayamadı!

85 bin lira maaşlı sendika başkanını Saçılık açıkladı, sendika maaşı açıklayamadı!

KHK ile işinden edilen Veli Saçılık, OHAL'in uzatılmasına destek sunan Öz İplik-İş Sendikası Başkanı Murat İnanç'ın 85 bin TL maaş aldığını öne sürdü. Sendika adına açıklama yapan Avukat Mustafa Avcı iddianın asılsız olduğunu ifade ederken maaşı açıklamadı.

Yüksel Caddesi'nde 'işimi geri istiyorum' eylemlerini sürdüren sosyolog Veli Saçılık, OHAL'in uzatılmasını destekleyen Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç'ın 85 bin TL maaş aldığını iddia etti.

Kişisel Twitter hesabından Öz İplik-İş sendikasının OHAL'e destek açıklamasını alıntılayan Saçılık, paylaşımına "85 bin TL maaş alan "sendika" başkanı OHAL'e sahip çıkmış. 85 bin TL dışında kim bilir neler alıyordur" notunu düştü.

Veli Saçılık'ın paylaşımına yanıt veren Öz İplik-İş Sendikası, "Bu zihniyetin neyine cevap verilmeli... Beklediğin bahar hiç gelmeyecek" ifadelerini kullandı.

Öz İplik-İş'in yanıtına cevap veren Saçılık ise "Öz İplik-İş sendikası başkanı 85 bin TL maaş alıyor yazdım, yalanlayamadılar. Cumhurbaşkanı'nın iki katı maaş alıyor herifler" diye yazdı.

HAK-İŞ ONURSAL BAŞKANI SALİM USLU DA 340 TL'LİK MAKAM ARACIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Eski Hak-İş Başkanı Salim Uslu da 340 bin TL'lik makam aracıyla gündeme gelmişti. Uslu, 340 bin TL'lik Mercedes 320 S model makam arabası için "Konfederasyonumuza bağlı bir sendika bana bu arabayı hediye olarak almış. Güvenli arabaya binmek benim de hakkım. Bu kimi niye ilgilendiriyor hiç anlamıyorum" diye savunma yapmıştı.

Salim Uslu daha sonra AKP'den Çorum Milletvekili olarak seçilmişti. Uslu halen 24. Dönemde Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiridir.

SENDİKA AVUKATINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Saçılık'ın iddiası üzerine bir açıklamayla gazetelere ulaşan avukat Mustafa Avcı ise iddiaların asılsız olduğunu ifade etti. Avcı açıklamasında ''Gerçeklerle, uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmayan müvekkil sendika ve yöneticilerini zan altında bırakmaya ve aleyhe algı oluşturmaya yönelik iftira mahiyetindeki malum beyanların her hangi bir araştırmaya gerek duymaksızın ve müvekkil sendika veya yöneticilerinin bilgisine dahi başvurulmaksızın-gazetenizde tekrarlanması /yer bulmuş olmasını adlandırmakta ve basın etiğiyle bağdaştırmakta gerçekten güçlük çekilmektedir'' dedi.