AKP'li vekilden '500 asker de İdlib'e girdi mi?' sorusuna yanıt

AKP'li vekilden '500 asker de İdlib'e girdi mi?' sorusuna yanıt

AKP MKYK üyesi ve Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin İdlib'deki gerginliği azaltma bölgesine intikaline ilişkin, "Astana Süreci'nde belirlenen noktalara Silahlı Kuvvetlerimiz, ordumuz yerleşmiş durumda" dedi.

Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ile Cilvegözü Sınır Kapısı'na gelen milletvekili Şanverdi, Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ömer Akbaş ile görüşerek bölgedeki gelişmeler hakkında bilgi aldı. İntikal sürecinin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini bildiren Şanverdi, bir gazetecinin "İntikalde kaç noktaya ulaşıldı şimdiye kadar" şeklindeki sorusunu "Genel olarak bu intikalin dün gece itibarıyla tamamlandığını biliyorum. Elhamdülillah kazasız belasız Astana Süreci'nde belirlenen noktalara Silahlı Kuvvetlerimiz, ordumuz oraya yerleşmiş durumda" diye yanıtladı.
Şanverdi, "500 asker de içeri girdi mi?" şeklindeki soru üzerine ise "Onu ben sayı olarak veremem. Yine de ihtiyaç hasıl olduğu sürece asker ve araç sevkiyatları devam ediyor malumunuz. İhtiyaç hissedildiği, talep edildiği kadarıyla bölgeye intikali sağlanmış olacak inşallah" dedi.

Askerlerin nereye kadar ilerlediği sorusuna Şanverdi, "Astana Süreci çerçevesinde anlaşmaya varılan noktalara kadar ilerlemeleri sağlandı ve noktalarına varmış durumdalar" yanıtını verdi.